عضو شورای شهر تهران؛

باید آتش نشانان زن بیشتر شوند

صدر اعظم نوری گفت: آتش نشانان زن باید بیشتر شوند تا بتوان در حوزه تخصصی از زنان کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در آیین افتتاح ۳ ایستگاه آتش نشانی و رونمایی از تجهیزات سازمان آتش نشانی اظهار کرد: تاب آوری در برابر بحران‌ها در سطوح مختلف مطرح است و هر سازمانی در مواجهه با بحران واکنش‌های متعددی دارد.

وی با اشاره به این واکنش‌ها گفت: واکنشی که هر سازمان نشان می‌دهد نشان از قدرت تصمیم گیری او دارد. در تجارب جهانی نشان داده شده هر چقدر شهر‌ها و کشور‌ها در تقویت و ته‌چین زیرساخت‌های خود قوی باشند در مواجهه با بحران مدیریت بهتری دارند و موفقیت بیشتری را فراهم می‌کند.

صدراعظم نوری با بیان اینکه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یکی از سازمان‌های تخصصی و بسیار اثرگذار است گفت: هرچقدر این سازمان تجهیزات بیشتری داشته باشد، هنگام حادثه و در کار امداد و نجات موثرتر است و با سرعت و کیفیت بیشتر حادثه را مدیریت می‌کند

عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: در بحث مکانیابی، تخصیص ایستگاه‌های جدید، مقاوم سازی و بازسازی ساختمان‌های ستادی باید اثر گذار بود که خوشبختانه در حال حاضر مدیریت شهری جدید این اثر را گذاشته است.

وی ادامه داد: شهر تهران با توجه به جغرافیا و وسعتی که دارد نیاز به ۱۴۵ ایستگاه آتش نشانی دارد که از مجموع آن‌ها تاکنون ۱۳۳ ایستگاه ساخته و تجهیز شده‌اند و تعدادی هم در دست ساخت هستند و حدود ۱۳۰ میلیارد تومان برای احداث مقاوم سازی و نوسازی ایستگاه‌های آتش نشانی هزینه شده است.

صدراعظم نوری با اشاره به ابتکاراتی که شهرداری و شورای شهر انجام داده‌اند گفت: در محل بودجه از محل ۲ درصد عوارض ایمنی ساز و کاری تدوین شد تا توسط سازمان آتش نشانی قابل برداشت برای خرید تجهیزات آتش نشانی و ساختمان‌ها باشد و همین موضوع منجر به این شد که در حال حاضر آتش نشانی تجهیزات خوبی دارد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: مجبور هستیم تا این بخش را در بودجه تغییر دهیم البته امیدوار هستند تا به گونه‌ای عمل شود که سازمانی مانند آتش نشانی سازمان بوستان‌ها و حمل و نقل ترافیک آسیب نبینند و بتوانند از عوارضی که مستقیم و ۱۰۰ درصد تخصیص یافته برای آن‌ها منظور می‌شود استفاده کنند.

وی تصریح کرد: شهرداری با توجه به آن که شهر فروشی نمی‌کند از لحاظ درآمد به شدت در فشار است، اما برنامه‌ریزی کرده تا نیاز‌ها را برطرف کرده و تجهیزات را فراهم کند و اداره شهر تهران با توجه به محدودیت‌های خود خواسته و تحریم‌ها در مشکل است.

صدراعظم نوری با اشاره به بعد تاب‌آوری شهر تهران گفت: یکی از اقدامات HSE بوده است و امیدوارم این مصوبه از هیئت تطبیق خارج شود تا به اجرایی شدن برسد.

عضو شورای شهر تهران گفت: آتش نشانی قول داده است تا از نیرو‌های زن استفاده کند و این نیرو‌ها باید در سازمان آتش نشانی بیشتر شوند تا آن‌ها بتوانند در حوزه تخصصی از زنان با تجربه استفاده کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: شورای شهر ، آتش نشانی
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عمار
۱۷:۵۸ ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
باید آتش نشانها مردها باشند و امدادگران و پرستاران برای بعد از حوادث آتش نشانی زنها و مردها باشند . والسلام و صلوات التماس دعا .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر