مرگ ۲۴۰۰ مازندرانی به علت کرونا

۲۴۰۰ نفر تاکنون به علت کرونا در مازندران جان باخته اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا تاکنون ۲۲ هزار به علت این بیماری در استان بستری شده اند، گفت: ۲۴۰۰ نفر هم در این مدت به علت کرونا در مازندران جان باخته اند.

او با اشاره به ورود مازندران به پیک سوم کرونا، افزود: مازندران با رعایت و کنترل شیوه نامه‌های بهداشتی دیرتر وارد پیک سوم کرونا شده و هم اکنون در حال عبور از این پیک است.

موسوی گفت: مازندران پنج هفته دیرتر از کشور وارد پیک سوم شده که این نشان می‌دهد حساسیت‌ها در استان جدی گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه وقتی روند انتقال بیماری کُند شود دیرتر وارد پیک می‌شویم، افزود: در پیک سوم فشار چندانی به سیستم درمانی وارد نشد اما هیچ موقع بیماری نداشتیم که نتوانستیم بستری کنیم.

او با بیان اینکه  ۱۵ نفر از افراد فوت شده در مازندران جزو کادر درمان بوده‌اند،گفت:  ۲ هزار و ۲۷۰ نفر به نیرو‌های دانشگاه در حوزه سلامت در ایام کرونا اضافه شدند.

دکتر موسوی افزود: نزدیک به ۱۳۰ میلیارد تومان اقلام حفاظت فردی در این مدت هزینه  و ۷۷۶ تخت اضافه شده که ۲۰۰ تخت آی سی یو بوده است.

موسوی در ارتباط با اقدامات انجام شده برای توسعه مراکز درمانی استان، افزود: ۲۶ هزار و ۶۸۰ متر به فضای درمانی استان طی یک سال گذشته اضافه شده و نزدیک ۱۹ هزار و ۲۸۰ متر دیگر را در دستور کار داریم.

او با اعلام اینکه تلاش شده که پرداختی‌ها در این مدت به موقع انجام شود، افزود: فاصله پرداختی زیاد بوده ولی در این مدت نزدیک ۱۶ پرداختی داشتیم و عقب ماندگی‌ها را جبران کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه کرونا باعث افت درآمد مراکز درمانی شده است، گفت: بسیاری از کار‌های معمول ما تعطیل شده و برای مراکز درمانی کاهش پیدا کرده که نزدیک ۴۲ درصد کاهش درآمد اتفاق افتاده است.
منبع:فارس
انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر