عرف:

در برخورد با تخلفات انتخاباتی با احدی تعارف نداریم

رئیس ستاد انتخابات کشور تأکید کرد: در برخورد با تخلفات انتخاباتی که از ناحیه هر فرد و مسؤولی سر بزند، تعارف نخواهیم داشت.

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور که در آیین اختتامیه دوره‌های آموزشی مجریان انتخابات در وزارت کشور سخن می‌گفت، اظهار داشت: در شرایط خاصی قرار داریم که لازم است بر اساس استراتژی مقاومت فعال و ابتکارات هوشمندانه، تصمیماتی درست و سنجیده به سود مردم و منافع ملی گرفته شود.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: در چنین شرایطی، شاهدیم که مقام معظم رهبری همچون تمامی فراز‌های سخنانشان در تاریخ انقلاب اسلامی، در سخنرانی اخیر خود نیز بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در قوا و دستگاه‌های کشور و پرهیز از چندصدایی در کشور تأکید فرمودند.

رئیس ستاد انتخابات کشور هم چنین در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به حدیث شریفی از حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) (کسی که خود را در مظان اتهام و بدگمانی قرار دهد، نباید آنکه را به او گمان بد برده، سرزنش کند)، خطاب به مجریان انتخابات اظهار داشت: همواره تأکید کرده ایم که به عنوان مجری و برگزارکننده انتخابات، باید دو اصل اساسی قانونمداری و بیطرفی را سرلوحه امور خود قرار دهیم و در این مسیر به مر قانون عمل کنیم تا در مظان اتهام قرار نگیریم.

وی افزود: تأکید می‌کنم که در برخورد با تخلفات انتخاباتی که از ناحیه هر فرد و مسؤولی سر بزند، تعارف نخواهیم داشت.

عرف در پایان با تأکید بر اهمیت و ضرورت آموزش تخصصی مجریان و عوامل اجرایی انتخابات در سطوح و موضوعات مختلف، از برنامه ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی دهگانه مجریان و عوامل اجرایی انتخابات‌های سال ۱۴۰۰ تشکر نمود و اظهار داشت: طی ده دوره آموزشی برگزار شده، تقریباً تمامی عوامل و مسؤولان برگزاری انتخابات در قالب نشست‌های ویدیوکنفرانسی منطقه‌ای ویژه، آموزش دیده اند و دوره‌های آموزشی ارزشمند و مفیدی برای مجریان انتخابات برگزار شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر