انصارالله: نبرد مأرب دفاع از خود است/ حمایت آمریکا از توقف تجاوز سعودی از حد حرف فراتر نرفته است

رئیس هیئت مذاکره کننده یمن گفت: تحرکی واقعی برای توقف تجاوز دشمن سعودی و رفع محاصره وجود ندارد و تحولات مأرب برای مقابله با مزدوران خارجی است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، محمد عبدالسلام، رئیس هیئت مذاکره کننده یمن در مصاحبه با شبکه المسیره تاکید کرد که تجاوز به یمن توسط یک ائتلاف خارجی انجام شده و فقط به بمباران و محاصره محدود نیست بلکه برخی از مناطق مانند استان مأرب را اشغال کرده و آن را به محلی برای شروع عملیات نظامی تبدیل کرده است.

محمد عبدالسلام گفت: «ملت ما با اشغالگران مقابله خواهد کرد؛ دشمن از مأرب برای تجاوز به صنعا، جوف و بیضا استفاده کرده و آنجا را به مبدأ عملیات خود تبدیل کرده است. آنچه در مأرب جریان دارد، اتفاق امروز و دیروز نیست بلکه از همان روز‌های اول تجاوز مورد استفاده بوده است.»

رئیس هیئت مذاکره کننده یمن افزود: «نبرد مأرب پاسخ به تشدید تنش است؛ جامعه بین‌المللی وقتی ملت ما مورد ظلم قرار می‌گیرد، سکوت می‌کند. آن‌هایی که نبرد مأرب را تجاوز حساب می‌کنند، یعنی از ما می‌خواهند که از خودمان دفاع نکنیم و بگذاریم آنجا تکفیری‌ها آزادانه فعالیت کنند.»

وی تصریح کرد: «تحرکی واقعی برای توقف تجاوز دشمن سعودی و رفع محاصره وجود ندارد، آنچه در مأرب جریان دارد، موضعی صحیح برای مقابله با مزدوران خارجی است. گزینه نظامی بر ما تحمیل شده است، در حالی که همیشه خواهان گزینه‌های مسالمت‌آمیز بوده‌ایم. ما از اعلام جنگ علیه یمن از سوی واشنگتن غافلگیر شدیم.»

محمد عبدالسلام با اشاره به اینکه «متجاوزان گزینه‌های مسالمت آمیز را نمی‌پذیرند»، ادامه داد: «حتی سازمان ملل جرئت نمی‌کند محاصره علیه ملت یمن را محکوم کند، اما ما ساکت نخواهیم نشست. گزینه مسالمت‌آمیز واقعی، توقف تجاوز است نه ادامه و طولانی کردن آن. طرف مقابل خواهان ادامه جنگ است نه توقف آن.»

رئیس هیئت مذاکره کننده یمن تاکید کرد: «کسی که ارودگاه آوارگان، بازارها، مراسم عروسی، مساجد، کودکان، بنادر، بیمارستان‌ها و مناطق دیگر را هدف قرار داده و ۳۰ میلیون انسان را محاصره کرده است، حق ندارد از انسانیت دم بزند. موضع آمریکا از حد حرف عبور نکرده و تا این لحظه هیچ‌گونه پیشرفت عملی به سمت آتش بس وجود نداشته است.»

وی در پایان تاکید کرد: «محاصره با حمایت آمریکا بر ما تحمیل شده است و نباید فریب سخنان پر زرق‌وبرق را خورد. جنگ علیه ملت ما باید متوقف شود، به‌صورت عملی، نه در حد حرف. متجاوزان هم از لحاظ سیاسی شکست خورده‌اند هم از لحاظ انسانی.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر