معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد؛

انجام روزانه ۷۰۰ تست کرونا در کردستان

قادری گفت: روزانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ تست کرونا جهت جلوگیری از اوج گیری ویروس کرونا انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر وضعیت باثباتی از لحاظ ابتلا به کرونا در استان داریم هرچند در برخی روز‌ها افزایش‌هایی را در زمینه تعداد بیماران جدید شناسایی شده، شاهد هستیم.

او با بیان اینکه از مجموع تست‌های روزانه انجام شده کمتر از ۱۰ درصد آن مثبت است، افزود: این میزان نشان دهنده مطلوب بودن وضعیت استان است، ولی نگرانی سیستم بهداشت و درمان از خوشه‌هایی از بیماری است که در برخی هفته‌ها اوج یافته و باید شناسایی شود چرا که در صورت خاموش بودن، گردش ویروس ادامه خواهد داشت.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به پیش‌بینی‌های قبلی در زمینه افزایش معنادار بیماری در اواخر بهمن و اوایل اسفند اشاره و تاکید کرد: در این مدت افزایش معناداری نداشتیم، ولی این به منزله این نیست که خطری استان را تهددی نمی‌کند و با درگیری اقلیم کردستان عراق و کرمانشاه که مردم استان مراوداتی را با این مناطق دارند، احتماع شیوع ویروس جهش در استان را قوت داده است.

قادری با تاکید بر اینکه ادارات و نهاد‌های استان هیچ بهانه‌ای نباید برای رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشند، اضافه کرد: مراقبت از سرای سالمندان و افراد مسن بیش از گذشته اهمیت دارد چرا که نوع جهش یافته ویروس کرونا، از نظر سرایت‌پذیری و علائم، بسیار شدیدتر عمل می‌کند.

او افزود: از نظر میزان کشندگی این ویروس شدت زیادی ندارد، اما از آنجا که علائم شدیدتری از خود نشان می‌دهد، احتمال افزایش مرگ و میر دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر