مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

سهمیه بومی‌گزینی در کنکور تغییر می‌کند

قربانی از تغییر و اصلاح سهمیه بومی‌گزینی در کنکور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان به آخرین وضعیت مدارس در پایان سال‌تحصیلی اشاره کرد و اظهار داشت: باید از فرصت باقی‌مانده از سال‌تحصیلی جاری برای اقدامات جبرانی به‌ویژه دانش‌آموزان دارای عملکرد ضعیف استفاده شود.

او با اشاره به گذشت یک‌سال از شیوع ویروس کرونا و تلاش‌های معلمان برای تداوم فرایند یاددهی و یادگیری دانش‌آموزان در این روزهای سخت کرونایی گفت: نتیجه کار و زحمات ما میزان آموزش و یادگیری دانش‌آموزان بوده، بنابراین انتظار می‌رود که مدیران و عوامل دست‌اندرکار در این روزهای پایانی سال، ضمن کنترل امور، به ایفای نقش مؤثر خود بپردازند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با هشدار اینکه عملکرد غیرقابل قبول و ضعیف معلمان، خطر ترک تحصیل و یا تکرار پایه دانش‌آموزان را در پی دارد، تصریح کرد: باید اگر دانش‌آموزی در طول سال‌تحصیلی جاری عملکرد ضعیفی داشته، با مشاوره، گفتمان حمایتی، مشاوره و مداخله‌ای تحت حمایت و آموزش قرار گرفته و در اسفندماه جاری و فروردین ماه سال آینده برای آنان کلاس جبرانی برگزار شده تا از افت تحصیلی و تکرار پایه جلوگیری شود.

او بر تداوم برگزاری کلاس‌های حضوری دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی، کارگاه‌های هنرستانی و مدارس زیر 50 نفر تاکید کرد و افزود: کلاس‌های حضوری و مجازی باید با جدیت پیگیری و اگر کلاس جبرانی و تقویتی هم لازم بود، پیش‌بینی شود.

قربانی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروز اعلام کرد: سیاست وزارت آموزش و پرورش این نیست که یک بار اضافی برای دانش‌آموزان و معلمان ایجاد شود اما در هر صورت باید برای دانش‌آموزان ضعیف، برنامه جبرانی پیش‌بینی شود و در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده از  ظرفیت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان انجام شده است.

او تأکید کرد: باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس حضوری مناطق شهری و روستایی رعایت و حفظ سلامت دانش‌آموزان، معلمان و مدیران در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان از تخصیص اعتبار برای مدارس شبانه‌روزی و هزینه ایاب و ذهاب دانش‌آموزان این مدارس در سال‌تحصیلی جاری خبر داد و خاطر نشان کرد: عملکرد معلمان در کلاس‌های مجازی و شاد و وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان 20 درصد مدارس متوسطه اول و دوم استان در آینده نزدیک بررسی می‌شود.

او از تغییر قانون بومی‌گزینی به‌زودی خبر داد و اذعان کرد: متأسفانه در حال حاضر رتبه علمی دانش‌آموزان استان در کنکور 10 ولی در پذیرش در رتبه 24 قرار داشته که با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق مختلف به زودی این قانون تغییر و به نفع کردستان خواهد بود.

قربانی از تهیه تعدادی تبلت و گوشی با تلاش مدیران برای دانش‌آموزان نیازمند استان خبر داد و گفت: دولت نیز در بودجه، مبلغ قابل توجهی را برای این امر خیرخواهانه پیش‌بینی کرده که در صورت تصویب، بخشی از مشکلات حل خواهد شد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر