علی مطهری نامزدی خود را برای انتخابات ۱۴۰۰ اعلام کرد

نماینده سابق مردم تهران در مجلس، در نشست خبری، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس دهم امروز با برگزاری یک نشست خبری، نامزدی خود برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام کرد.

وی  افزود: با توجه به شرایط کشور و توانایی که در خود احساس می‌کنم لازم دیدم در انتخابات ریاست جمهوری حضور یابم.

نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: خود برای اداره کشور اصلح می‌دانم و معتقدم برای ترغیب مردم به مشارکت هر کس این توانایی را در خود ببیند باید برنامه خود را ارائه دهد.

مطهری ادامه داد: احزاب و گروه‌های سیاسی از تحریم انتخابات سخن نگویند و شورای نگهبان کسانی که قانون اساسی را قبول دارند و مشکل مالی ندارند را تایید کند که شور نشاط در انتخابات ایجاد شود.

وی افزود: طی چهل و چند سال گذشته توفیقات نسبی داشتیم و در برخی از زمینه‌ها موفق نبودیم. باید کاستی‌ها را برطرف کنیم. عدالت موضوع بسیار مهمی است. باید شکاف‌های طبقاتی را کم کنیم و فاصله مردم از نظر برخورداری از مواهب اقتصادی کم شود. مساله احترام به آزادی‌ها را جدی بگیریم و در این راستا الگوی ما حکومت حضرت علی علیه السلام است. صحبت کردن درباره عدالت و حق، کار آسانی نیست. همه می‌توانند درباره حق و عدالت و اینگونه مسائل صحبت کنند، ولی باید در عمل پای‌بند باشند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: حضرت امیر (ع) چهار سال و چند ماه حکومت داشتند و در این مدت واقعا به عدالت و دموکراسی و اخلاق پایبند بودند و به دلیل عدالت خواهی به شهادت رسیدند؛ لذا الگویی جز حکومت علی (ع) نداریم و اینجانب این راه را در پیش خواهم گرفت.

وی با تاکید بر این‌که در شرایط فعلی بالا بودن میزان مشارکت در انتخابات برای حل بسیاری از مشکلات سیاسی و بین المللی کشور ما مهم است، اظهار کرد: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند مشارکت بالا در انتخابات آینده مسئله تاثیر گذاری است. ایشان فرمودند انتخاب اصلح در درجه دوم قرار می‌گیرد.

مطهری خاطر نشان کرد: هدف ما باید این باشد که مشارکت در انتخابات را بالا ببریم. درست است که مردم گلایه‌هایی از حوادث سال گذشته دارند و فشار‌های اقتصادی و سختی معیشت مردم باعث گله مندی‌هایی شده است، اما باید توجه داشته باشیم که اگر می‌خواهیم شرایط کشور به لحاظ سیاست داخلی و خارجی بهبود پیدا کند لازم است مردم پای صندوق‌های رای بیایند و نظر خود را اعلام کنند.

این نماینده ادوار با اشاره به اهمیت میزان مشارکت مردم در انتخابات و حضور آنان در پای صندوق‌های رای گفت: با کنار کشیدن از صندوق‌های رای نه تنها مشکلات حل نمی‌شود بلکه افزوده می‌شود. هر مقدار مشارکت مردم افزون‌تر باشد انتخاب مردم واقعی‌تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: هم مردم باید در انتخابات مشارکت کنند و هم گروه‌ها و احزاب سیاسی در این انتخابات مشارکت کرده و مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق کنند و سخن از کنار کشیدن به میان نیاورند و هم شورای نگهبان باید مقداری مهربان‌تر با کاندیدا‌ها برخورد کند و کسانی که قانون اساسی را قبول دارند و مشکلی ندارند را تایید کند تا شور و نشاط خوبی بر پا شود.

مطهری با اشاره به برخی از مشکلات موجود در کشور اظهار کرد: در جهت حل برخی از مسائل و مشکلات کشور موفق و در برخی زمینه‌ها توفیق نسبی و در برخی زمینه‌ها هم موفق نبودیم. باید این کاستی‌ها را برطرف کنیم. باید شکاف‌های طبقاتی را کم کنیم تا مشکلات بر طرف شود.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: نمونه حکومت مد نظر ما حکومت حضرت امیر (ع) است. صحبت کردن درباره عدالت و حق کار آسانی است. هرکسی می‌تواند ساعت‌ها درباره ضرورت عدالت صحبت کند. اما معلوم نیست در عمل پایبند به عدالت و حق و انصاف باشد. خود ایشان می‌فرماید حق وسیع‌ترین چیز‌ها است در مقام توصیف، اما در مقام انصاف دادن و عمل سخت‌ترین است. اگر کسی توانست در میدان عمل به حقیقت عمل کند می‌توان به حرف او اعتماد کرد. ایشان چهار سال و چند ماه در عمل پایبند به حرف‌های خود در حوزه دموکراسی و آزادی بیان بودند و در مورد ایشان گفته شده است که در محراب عدالت شهید شد.

این فعال سیاسی گفت: ما یک نمونه عالی از حکومت اسلامی را داریم و باید سعی کنیم حکومت ما هم در این حوزه باشد.

وی به بیان ضرورت عدالت ورزی در جامعه بر اساس ویژگی‌های حکومت‌داری حضرت علی(ع) پرداخت و گفت: کسی که شهوت قدرت ندارد می‌تواند در جامعه عدالت برقرار کند. اگر کسی بتواند در حد امکان خودش را به این الگو نزدیک کند کار بزرگی کرده است.

مطهری افزود: من با توجه به شرایط داخلی و خارجی کشور احساس کردم باید وارد این میدان شوم و تصمیم گرفتم نامزدی خود برای انتخابات را اعلام کنم. انسانی که برای انجام وظیفه به میدان آمده باشد شکست معنی ندارد. هر اتفاقی بیافتد برای ما خوشایند است. من صرفا احساس کردم در اینجا کسی مثل من باید وارد شود. به خدا توکل می‌کنیم و هرچیزی که پیش آید خوب است.

وی درباره رایزنی با شورای نگهبان جهت تایید صلاحیتش پس از عدم احراز صلاحیت در انتخابات ۱۳۹۸ اظهار کرد: با شورای نگهبان رایزنی نداشتم، اما دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی‌بینم. هیچ تلاشی برای رایزنی نکردم. نمی‌دانم در آن دوران چه شرایطی بود، اما دلیلی برای رد صلاحیتم نمی‌بینم.

نماینده سابق تهران درباره دیدگاه‌هایش بیان کرد: در حوزه فرهنگ هیچ وقت من به سخت گیری معتقد نبودم، اما معتقد بودم باید نظارتی باشد. اینکه بگویم امور فرهنگی باید رها باشد درست نیست، اما با سختگیری هم موافق نیستم. در مورد مسائلی مثل حجاب هم گفتم در درجه اول خود دولت باید برنامه‌ای برای کارکنان خودش داشته باشد.

وی ادامه داد: وقتی مردم ببینند دولت در موضوعی حساسیت دارد خودشان رعایت می‌کنند. در مجموع مردم ما احکام اسلامی و حساسیت‌های فرهنگی را رعایت می‌کنند. وقتی در کل کشور و نقاط دورافتاده در مجموع حجاب را رعایت می‌کنند.

مطهری با بیان اینکه رعایت حجاب در کشور قابل قبول است، گفت: در سایر مسائل فرهنگی هم همین طور است. به نظر من ما باید در مورد موسیقی سنتی خود سرمایه گذاری بیشتری کنیم. این هنری است که ایران را به دنیا معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: ما تاکنون برنامه منسجمی برای حمایت موسیقی سنتی نداشتیم. یا در فیلم‌های سینمایی این نظارت که فیلم از نظر محتوا برای مردم مفید باشد نداشتیم. این نظارت‌ها را مفید می‌دانم، اما اعتقادی به سخت گیری و سفارشی کردن امور هنری ندارم. اصل بر این است که مردم با عقاید خود کار‌ها را انجام دهند. مردم ما احکام اسلام را پذیرفته اند. همین حجاب را هم پذیرفته اند؛ آن طوری که دیگران تبلیغ می‌کنند نیست. همین که حکومت ترویج فساد و فحشا نکند نود در صد کار انجام شده است. فرق ما با حکومت قبلی همین است.

گفتنی است، شورای نگهبان صلاحیت علی مطهری را برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تایید نکرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۲ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
فقط سردار دهقان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۰ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
برای یکبار هم شده این شرط رجال سیاسی و ... را بردارید بزارید هرکی خواست کاندید بشه اونوقت می بینید که هیچکدام از این آقایون رای نمیارن و تمام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۹ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
با کاندید شدن امثال مطهری ها و تائید صلاحیتشون به شعور ملت توهین میشه و وضعمون بدتر میشه و بهتر نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۹ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
خدابه دادمون برسه بااین نامزدها،مردم عاقلانه انتخاب کنید که دوباره گرفتارنشویم ،یاعلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۷ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
از کدوم توانایی حرف میزنه،داره ازهنرسلبریتیهامیگه!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۵ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
کاش تاییدنشه همه روبه جون هم میندازه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۱ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
اینم ازطرفدارهای اصلاح طلبه وبرجامه وغربه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۹ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
تایید نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۰۹:۲۲ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
تست هوش از داوطلبان ریاست جمهوری بگیرید اگه ضریب هوشیش بالای 50 درصد بود شرکت کنه
Germany
ممد
۰۸:۲۲ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
جوک زیاد میشنویم D:
امیر تتلو ام میخواست کاندید شه D: XD
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۶ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
آقای مطهری، تندروها به شما اجازه نتواهند داد حتی به نغع نظام رای جمع کنی!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۸ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
کسی که حرف هایی زده است که بیگانگان می تواندد از آن بر علیه کشور سوء استفاده نمایند، برای هیچ مسؤلیّتی هوش مند نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۳۸ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
واقعا"اگر هوشیاری رهبر عزیز نبود دوتیغه قیچی سالها قبل به هم رسیده بودند اگر دقت کرده باشید تا داخل مملکت یه کار درستی مثلا":عدالت خواهی یا رشد سیاسیمردم یا کاری که باعث تنفس سیاسی واقتصادی مردم بخواد بشه وعواملی که "تاب آوری سیاسی انقلاب "را بالا می بره و...فورا"یا تو داخل عوامل دولت سایه فریاد وقیل وقال سر میدن وشلوغش می کنند وشعبون بی مخ ها را حرکت میدن یا تیغه بیرونی قیچی مثل اسراییل وامریکا حرکتی می کنند پس هر دو تیغه حواسشون کاملا"جمع جمع است !درست مثل این اتفاقی که الان تو شهر سراوان افتاد هدفشون اینه که فضا را بسته نگه دارند تا زلزله بزرگی بیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۹ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
بلا به دور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۸ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
خدا رحم کنه
فقط سعید محمد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۹ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
فقط سانديس!
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۰۰:۱۳ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
من وخانواده ام هروقت طلابرگشت ۲۰۰تومن وپرایدشد۷ملیون وعمروجونیمون برگشت باشوروشوق میریم پای صندوق ورای میدیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۶ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
در ایران انسانها بر اساس سلسله مراتب نیاز هاشون را انتخاب می کنند اون هم نیاز های اولیه مثا غذا ومحل سکونت و خوراک وپوشک و و هم سهامداران قدرت در داخل فهمیدن وهم امریکا یعنی مملکت بسته بسته اداره می شه درکی از منافع ملی و...جایی نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
از فضل پدر تو را چه حاصل....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۲ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
خدا می‌دونه که تو چه کلاهی برای سر ما دوختی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۶ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
با کاندید شدن و تائید صلاحیتش به شعور ملت توهین میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۹ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
٤٠ ساله به همه چيزمون توهين شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
چند دوره نماینده بوده جز حاشیه چیزیی نداشتی انشاا... که صددرصد رد صلاحیت میشی بی برو برگشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۱ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
چون شیر تو شیر هست من هم ثبت نام میکنم برای انتخابات
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۷ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
آخ جون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۸ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
شوخی کرده کسی جدی نگیره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۴ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
باشه
Germany
جهان
۱۸:۴۷ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
بنظرم تنها مشوق مردم در این زمانه برای شرکت در انتخابات مشوق اقتصادیست انهم بنزین بشه 2000 تومان و البته مشوق های دیگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۷ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
آقای مطهری هم شما ها که دغدغه عدالت دارید وهم مردم باید مواظب باشند که :دو تیغه قیچی زیاد به سمت هم حرکت نکنند واین حواس خیلی جمع می خواد چون طرف هامون اصلا ژنتیکی این نوع دغدغه را نداشتند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۹ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
تازه فهمیدید دولت سایه ژنتیکی تک دغدغه است وبه دغدغه های رهبر عزیز و اهل جهاد وشهادت وایثار و....نه تنها هیچ واکنش مثبتی نشون نمی ده بلکه انرژیشو رو یک دغدغه گذاشته :سهم خواهی از قدرت ودرکی از دغدغه رهبری و اهل جهاد در میدان عمل نداره به قول معروف : حاضره هزار تا صلوات بفرسته ولی یک ریال صدقه نده !
Iran (Islamic Republic of)
ک
۱۷:۲۷ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
واقعا به این باید گفت اعتماد به نفس آخه نمیدونم بعضی ها رو چه پشتوانه ای متمایل به پذیرش این مسئولیت فوق سنگین هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۲ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
درود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
"آسیب شناسی" درستی از انقلاب اسلامی کرده اید ،حضرت علی "ع" نیز جلو اندیشه های سهم خوا هانه دولت سایه ایستاد و شهید "عدالت"شد!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۳ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
برای چی میخوای بیای زمان نماینده بودنت چه کار مثبتی نجام دادی برا مردم؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
نه نه نه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۶ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
خدا بداد برسه
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۶:۱۶ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
آن روز که نماینده بودی چه کار کردی که حالا می خواهی رئیس جمهور بشی . رفتی شیراز اونجو رو ریختی بهم . رفتی نجف آباد اونجو رو هم ریختی بهم . خودت هم می دونی رد صلاحیت میشی . تو میخای مثل پدرت معروف بشی ولی پدرت کجا تو کجا .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
خخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۷ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
به قول پروین: « سزای باغ نبودی تو باغبان چه کند، پسر چو ناخلف افتاد چیست جرم پدر»؟
Iran (Islamic Republic of)
هادی
۱۹:۲۹ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
احسن..بنظر من علی مطهری بیاد هم شاید فقط خودش ب خودش رای بده....نیا علی نیا بدبخت بیچاره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
خیلی دوست دارم کاندید شوم ولی حسش نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۸ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
دل موج نباش من بجای تو میشم رای آوردم شریک باشه؟
Iran (Islamic Republic of)
مرصاد
۱۴:۳۷ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
آزموده را ، آزمودن خطاست !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۳ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
"روز پدر" را به شما تبریک می گویم .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
سر د درد می کند !؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۸ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
مطمعنا"مرحوم متفکر محترم شهید مطهری هم دغدغه "عدالت" داشته که نام فرزندش را "علی"گذاشته کالای نایابی که احتکار شده !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۲ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
گیرم پدر تو فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۹ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
بیکاری ؟!
Iran (Islamic Republic of)
سهامدار
۱۳:۳۲ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
برنامه ات برای بورس را هم بگویید و چرا شما درباره وضع بورس از دولت و مجلس گلایه نمیکنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۵ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
اشتباه منفی زدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۲ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
خدایا خودت کمک کن تا بهترین رو انتخاب کنیم. کسی که فقط به تو فکر کند و فقط به خاطر تو عمل کند. کسی که شعار ندهد و صادق در کلام و رفتار باشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۳ ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
تو چقد خوشحالي ديگه! چند دفعه تو اين چهل ساعت بهترو انتخاب كردي!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۴ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
خخخخ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر