خطر سیلاب بیخ گوش بوستان جوان قم

خطر سیلاب ارتفاعات، بوستان جوان قم را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،رضا رحیمی،مدیر منطقه دو شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت توسعه زیرساخت‌های بوستان جوان قم اظهار کرد: مجموعه تفریحی و ورزشی بوستان جوان حدوداً ۱۲۰ هکتار است که ۱۰ درصد آن به‌صورت فضای تفریحی شامل استخر و محوطه می شود.

 او با بیان این که ایجاد مشکلات حقوقی سبب  تحقق نیافتن برنامه‌های سرمایه‌گذار به‌ویژه بهره‌برداری لنج شده است، افزود: بیش از ۹ ماه است که سرمایه‌گذار دیگری در این مجموعه مشغول به کار شده که به علت محدودیت کرونایی، فعالیت چشم‌گیری نداشته است و قطعاً با کاهش محدودیت‌ها، بهره‌برداری از فضای استخر، ماهی گیری و قایق‌سواری رونق خواهد یافت.

رحیمی تصریح کرد: ایمن‌سازی و افزایش امنیت بوستان، توسعه ۴ هکتاری فضای تفریحی، تقویت و اصلاح روشنایی، احداث پارک ترافیک، اجرای طرح‌های زیباسازی، توسعه ۳۰ هکتاری فضای سبز از مهم‌ترین اقدامات جاری و چندسال گذشته شهرداری منطقه بوده است.

او با اشاره به وجود برخی مشکلات برای توسعه بوستان جوان عنوان کرد: وجود محدودیت‌هایی مانند وجود ۱۲۰ دامداری که تعدادی فعال و بخشی تغییر کاربری داده و به ضایعاتی و انبار تبدیل‌شده است که ۳۰ هکتار از محدوده را در بر می‌گیرد، همچنین موضوع تملک اراضی بخش حقوقی و حقیقی را داریم که در بخش دولتی پیگیری‌های لازم انجام‌شده است تا بتوانیم مراحل واگذاری را انجام دهیم.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با تأکید بر این که یکی از تهدیدات مهم برای بوستان جوان، سیلاب‌های ارتفاعات بوده که اگر طرح‌های آبخیزداری انجام نشود نگران‌کننده است، افزود: مجموعه‌ای از اراضی با ارزش بوستان جوان زیر شبکه‌های فشارقوی قرار دارند، درحالی‌که این زمین‌ها در تأمین سرانه‌های فضای سبز می‌توانند به شهر و شهروندان کمک کنند، بنابراین دکل‌های برق و طرح‌های توسعه احداث دکل‌های جدید از مشکلات است.

او  هزینه عمرانی و نگهداری بوستان جوان را سالانه ۳ تا ۴ میلیارد تومان دانست و گفت: مکاتباتی را انجام داده‌ایم تا برای توسعه، بهسازی و تجهیز بوستان جوان شامل محوطه‌سازی، ایجاد سیستم روشنایی و… طبق طرح جامع از اعتبارات استانی استفاده کنیم.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با اشاره به برگزاری جلسات در استانداری برای توسعه بوستان جوان اظهار کرد: امیدواریم باتامین اعتبار برای تملک اراضی دارای مالکیت خصوصی و همچنین جابه جایی کاربری‌های غیر مرتبط و ناسازگار مجاور بوستان، تکمیل و اجرای عملیات روشنایی فاز ۲ بوستان تحقق یابد، همچنین از طرفی با اجرای طرح‌های آبخیزداری از سوی اداره کل منابع طبیعی استان، نصب پل هوایی عابر پیاده روبروی میدان ترنم در عرض بزرگراه امام (ع) از سوی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر