استاندار سمنان تاکید کرد؛

تلاش ادارات برای تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان

آشناگر با اشاره به تلاش ادارات برای تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان، گفت: این زیرساخت مهم فرهنگی در واقع انتقال دهنده فرهنگ ایثار به نسل جوان است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در نشست شورای هماهنگی و هیئت امنای استانی مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس سمنان ضمن بیان اینکه ادارات دولتی برای تکمیل این مجموعه پای کار هستند، بیان کرد: امیدواریم به زودی شاهد تکمیل صد درصد این مجموعه باشیم که از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان است.

او افزود: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان از آثار فاخر فرهنگی استان است لذا دستگاه‌های اجرایی با تمام توان در راه خدمت رسانی به این مجموع در تلاش هستند.

استاندار سمنان درباره اهمیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس بیان کرد: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان سمنان یک نماد و المان فاخر در استان است که می‌تواند، تمام ارزش‌های دوران دفاع مقدس را به نسل آینده انتقال دهد همچنین این مجموعه فرصت خوبی را فراهم کرده تا ظرفیت‌های فرهنگی دفاع مقدس در استان ایجاد و به واسطه آن جوانان جذب شوند.

آشناگر خواستار توجه به ظرفیت پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس در اجرای برنامه‌های فرهنگی مرتبط با مجتمع فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان شد و گفت: دوران دفاع مقدس یک میراث فاخر برای کشور است و نسل طلایی دوران دفاع مقدس یک وظیفه خطیری نسبت به نسل جوان و آینده کشور بر عهده دارند.

او همچنین بر ضرورت استفاده از هنر و جلوه‌های جذابیت بخش آن برای معرفی داشته‌های فرهنگی استان سمنان به خصوص دفاع مقدس شد و بیان کرد: رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس باید خاطرات حماسی خود را بازگو کنند و هنرمندان با خلق آثار هنری چون فیلم، رمان، نقاشی و … این حماسه‌ها را مستندسازی، ثبت و ماندگار کنند.

انتهای پیام / گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر