معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

سه بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در سقز شناسایی شدند

قادری گفت: سه بیمار مشکوک مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا (انگلیسی) در سقز شناسایی و نمونه‌های اخذ شده برای تایید به تهران ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۳ بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در سقز خبر دادو گفت: با توجه به اینکه هنوز نتایج آزمایش این افراد اعلام نشده است نمی‌توان با قطعیت نوع آن را کرونای انگلیسی اعلام کرد.

او افزود: در حال حاضر مشغول فراهم کردن امکان انجام تست‌های ویژه ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان هستیم و امکانات آن فراهم شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان درباره سه بیمار شناسایی شده مشکوک به این  کرونای انگلیسی در سقز افزود: افراد در تماس نزدیک با این بیماران شناسایی و در حال انجام تست کرونا از آن‌ها هستیم.

او افزود: بدون شک استان به زودی درگیر این ویروس می‌شود و بعید نیست در حال حاضر هم این ویروس در حال گردش باشد چرا که مناطق مختلفی از کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

قادری با تاکید بر اینکه رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی باید بیش از پیش مورد نظر شهروندان باشد اضافه کرد: در حال حاضر نگرانی اصلی ما تجمع‌های خانوادگی، مهمانی‌ها و عروسی‌هاست که به عنوان مهم‌ترین کانون‌های شیوع ویروس به شمار می‌روند چرا که افراد حاضر در این دورهمی‌ها بدون ماسک و بدون کمترین رعایت نکات بهداشتی در آن حضور دارند.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر