وزارت دفاع ارمنستان: تلاش برای دخالت ارتش در سیاست غیرقابل قبول است

وزارت دفاع ارمنستان با تاکید بر اینکه ارتش ساختاری غیرسیاسی است، اعلام کرد که تلاش‌ها برای درگیر کردن این ارگان در هر روند سیاسی پذیرفتنی نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آرتی عربی، وزارت دفاع ارمنستان در واکنش به صدور بیانیه ارتش در خصوص برکناری نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد که ارتش یک ساختار غیرسیاسی است و تمام تلاش‌ها برای درگیر کردن نیرو‌های مسلح در هر روند سیاسی کاملاً غیرقابل قبول است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای تأکید کرد: نیرو‌های ارمنی مأموریت خود را در حفاظت از میهن و تأمین امنیت آن به طور کامل انجام می‌دهند.

«اونیک گاسپاریان» رئیس ستاد کل ارتش ارمنستان به برکناری معاونش اعتراض و به همراه جمعی از معاونانش با انتشار بیانیه‌ای استعفای نخست‌وزیر و کابینه دولت را خواستار شدند.

خبرنگار الجزیره در ارمنستان نیز گزارش داد مخالفان دولت ارمنستان خیابان‌های اصلی ایروان را مسدود کرده و خواستار استعفای دولت شدند.

نخست‌وزیر ارمنستان در بیانیه‌ای از طرفداران خود خواست تا در ایروان گردهم آیند و خود نیز در میان هوادارانش به خیابان آمد تا تاکیدی باشد بر اینکه او نمی‌خواهد این کشور را ترک کند و از نخست وزیری نیز کناره گیری نخواهد کرد.

پاشینیان به یکی از خبرنگاران حاضر در این تجمع گفت، اوضاع ارمنستان قابل کنترل است و افزایش نیافتن تنش و درگیری در این کشور را خواستار شده و تأکید کرد که ارتش تابع مردم و نخست‌وزیر است.

ریاست جمهوری ارمنستان نیز اعلام کرد که درخواست برکناری رئیس ستاد نیرو‌های مسلح این کشور را هنوز نپذیرفته و امضا نکرده است.

رویترز پیشتر اعلام کرده بود که پاشینیان، رئیس ستاد نیرو‌های مسلح را به اتهام تلاش برای کودتا اخراج و برکنار کرده است.

پس از درگیری‌های ۴۴ روزه میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه مورد مناقشه قره باغ و کشته و زخمی شدن شماری از مردم ارمنستان که ساکن این منطقه هستند، با میانجیگری روسیه توافق آتش بس به امضا رسید که برخی از مردم ارمنستان پذیرش این توافق را اشتباهی از سوی نخست وزیر عنوان کردند و از همان موقع خواستار برکناری او شدند.

هفته گذشته نیز مخالفان نخست‌وزیر ارمنستان در جنبشی با نام «نجات میهن» در شهر ایروان به خیابان‌ها آمده و خواستار استعفای پاشینیان شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر