استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

هیچ هموطنی به عنوان امدادرسان به شهر زلزله زده سی سخت سفر نکند

کلانتری گفت: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا هیچ هموطنی به عنوان امداد رسان به شهر زلزله زده سی سخت سفر نکند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، حسین کلانتری  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد در شبکه بهداشت شهرستان دناگفت:  مردم زلزله زده دسی سخت در مدت چند ثانیه ثمره یک عمر تلاش خود را از دست دادند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه ما موظف به ارائه خدمت به مردم هستیم، عنوان کرد: بنده و فرمانده سپاه، مدیرکل اطلاعات و سایر مدیران دستگاه‌های خدمت رسان نخستین کسانی بودیم که در محل وقوع زلزله حاضر شدیم.

او با تاکید بر اینکه ما قدر شناس مردم هستیم و تا بهبود شرایط در کنار این مردم حضور داریم، بیان کرد: همه مسئولان دنا کمک کردند مسئول کم کار نداشتیم.

کلانتری با اشاره به اینکه مردم در خانه‌های خود مشغول زندگی عادی بودند و   زلزله سی سخت  ظرف ۵ ثانیه طول کشید، گفت: در شرایط بحرانی باید رفتاری متناسب با این شرایط داشته باشیم.

او ضمن تقدیر از زحمات تمامی مردم و سعه صدر آن‌ها در برخورد با این حادثه، افزود: از خدمات و زحمات همه مسئولان استانی و به ویژه مسئول شهرستان دنا و اعضای شورای تامین تقدیر و تشکر می‌کنم.

کلانتری با تاکید بر اینکه مسئولان همه پای کار بودند، بیان کرد: این محور بندی با نظر مسئولان شهرستان انجام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در استان با اشاره به تقسیم شهرستان به ۹محور و آماده باش ۹ تیم در شهر سی سخت، بیان کرد: با جدیت پیگیر رسیدن محموله‌های کمکی به دستم مردم هستیم.

او با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی جمعیت هلال احمر شهرستان دنا، گفت: برخی از مسائل را در مناطق طایفه‌ای و عشایری شاهد هستیم، اما کم کاری، بی تعهدی و بی مسئولیتی نسبت به مردم دنا نشده است.

کلانتری با تاکید بر اینکه فرماندار مسئول و بیش‌ترین بار روی دوش وی است، تصریح کرد: همه مدیران شهرستان باید با فرماندار هماهنگ باشند چرا که اگر هماهنگی‌ها شکل بگیرد، دغدغه‌ها برطرف می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه کشور ایران زلزله خیز است، عنوان کرد:باید قدرت شفافیت و صداقت با مردم را داشته باشیم و مسائل را با مردم در میان بگذاریم.

او خواستار انجام تقسیم بندی‌های لازم برای خدمات رسانی بهتر به مردم از سوی فرماندار شد.

کلانتری با بیان اینکه زلزله در شهر سی سخت و چند روستای اطراف اتفاق افتاده است، بیان کرد: تمام گروه‌های جهادی و موسسات خیریه که به شهرستان دنا مراجعه کرده اند باید شناسنامه دار شده و این گروه‌ها با دستگاه‌های اجرایی به ویژه فرمانداری هماهنگ باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: همه کمک‌ها متعلق به مردم زلزله زده است و ستاد اجرایی و بنیاد مستضعفان باید با فرمانداری هماهنگ باشند و دوباره کاری نشود و در این خصوص ساماندهی در دستور کار قرار گیرد.

او با تاکید بر اینکه هلال احمر خودش محور است و برای خدمات رسانی مدل داشت، بیان کرد:، ولی براساس مدل ما عمل کردند.

کلانتری با تاکید بر اینکه دپو کردن چادر خیانت به مردم و نظام است، تصریح کرد: این چادر برای مردم ارسال شده است.

او افزود: اگر به خانواده‌های پر جمعیت حتی سه چادر تحویل شود مشکلی وجود ندارد، ولی وجود ۱۰ چادر در یک منزل ظلم به سایر زلزله زدگان است.

کلانتری گفت: افرادی به دنبال زیر سوال بردن خدمات نظام و زحمات و تلاش‌های انجام گرفته هستند.

او  با تاکید بر اینکه نظام سیستم دارد، گفت: در صورت کم کاری مسئولی به طور قطع با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

کلانتری با اشاره به اینکه باید ضعف‌ها و انتقادات مطرح شود، عنوان کرد: ما از هرگونه کمکی استقبال می‌کنیم.

او ضمن تقدیر از نیروی انتظامی و سپاه و همه دستگاه‌های خدمات رسان، اجرایی و نیرو‌های پرتلاش امدادی بیان کرد: نیروی راهور با مدل جدید ترافیک شهر را مدیریت کنید.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر