امام جمعه یزد:

اتحاد بین مردم و مسئولان تنها راه برون رفت از مشکلات/ سبک زندگی حضرت زینب (س) الگوی بشریت است

امام جمعه یزد گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات، بصیرت افزایی و حفظ وحدت بین مردم و مسئولان است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد،  آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهریزد گفت: بصیرت نشان انسانیت و خدایی بودن و مؤمن و باتقوا بودن است اگر انسان بصیرت نداشته باشند نمی‌تواند دشمن شناس باشد.

او با اشاره به سبک زندگی حضرت زینب (س)، افزود: وقتی سخن از حضرت زینب کبری (س) به میان می‌آید نقش بی مثال آن حضرت (س) در واقعه تاریخی کربلا در اذهان نقش می‌بندد این در حالی است که زندگانی بابرکت ایشان سراسر درس و سبک ساز برای زندگی امروز است.

آیت الله ناصری ادامه داد: نتیجه بصیرت این است که انسان حقایق را می‌بیند و حق را از باطل و دوست را از دشمن تشخیص می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: بصیرت یعنی همه دستگاه ها نیاز‌های مردم را بشناسند و مشکلات مردم را برطرف کنند.

آیت الله ناصری با تاکید بر اینکه نوع نگاه جوان امروز باید متفاوت از جوانان گذشته باشد، گفت: جوانان  توکل بر خدا را فراموش نکنند.

امام جعه یزد اظهار داشت: از درجات توکل به خداوند این است که در تمام امور به او اعتماد کنیم و به هر چیزی که برای ما مقدر می‌کند راضی باشیم و بدانیم که خداوند متعال در رساندن خیر و فضیلت به ما کوتاهی نمی‌کند.

او با اشاره به بصیرت حضرت زینب (س) در برابر یزید، گفت: شرایط امروز کشور ما نیز نیازمند بهره‌مندی از بصیرت زینبی (س) است.

آیت‌الله ناصری با اشاره به اینکه بصیرت، آگاهی عمیق و باور قلبی است که از احاطه علمی و معرفتی، اشراف خبری، هوشیاری، تجربه و عاقبت اندیشی سرچشمه می‌گیرد، اظهار داشت: تشخیص حق از باطل در هر شرایطی است لازم و ضروری است و باید در برابر دوستان و دشمنان خود به این معنا دست پیدا کینم.

او با اشاره به بصیرت زینبی اظهار داشت: حضرت زینب (س) در برابر یزید و یزیدیان هوشیار بود و دشمن را می‌شناخت و قدرت تشخیص بین حق و باطل داشت و قدرت تیزبینی و تحلیل او مثال زدنی بود.

امام جمعه یزد تاکید کرد: امروز کشور ما در شرایطی قرار گرفته که نیاز به بصیرت زینبی داریم و باید بتوانیم بین حق و باطل تشخیص بدهیم و دوست و دشمن خود را بشناسیم.

او با اشاره به تحریم و برجام و نظرات رهبر معظم انقلاب در این زمینه عنوان کرد: رهبری بر این اعتقادند که ما مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت و مردم باید نسبت به این معنا بصیر و تیزهوش باشند و ببینند که آیا مذاکره در این شرایط به نفع ما خواهد بود یا خیر.

آیت‌الله ناصری یادآور شد: کسانی که دنباله‌روی نظرات آمریکا هستند و می‌گویند باید فعالیت‌های هسته‌ای را در شرایطی که دشمن عهدشکنی کرده، متوقف کنیم، این‌ها عزت مردم را نمی‌خواهند بلکه آن‌ها ذلت مردم را می‌خواهند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: برنامه غرب و آمریکا این است که اجازه ندهند کشور‌هایی نظیر ایران در زمینه‌های علمی و نظامی پیشرفت کنند و همواره به دنبال عقب نگه داشتن ایران هستند.

او تصریح کرد: در برابر چنین دشمنی باید بصیرت و تیزبینی داشته باشید و در مقابل دشمن بایستیم و به او پرخاش کنیم و اجازه ندهیم منویات خود را در کشور پیاده سازی کند.

آیت‌الله ناصری تاکید کرد: خداوند متعال راه را به همه ما نشان داده و همه باید با توکل به خدا و پشت سر ولایت و با تاسی از رهبری با مقاومت در برابر دشمنان در این راه قدم برداریم و شک نداشته باشیم که دست یاری خدا با ماست.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر