شرایط بد شگفتی ساز لیگ بیستم در نقل و انتقالات زمستانی

صنعت نفت آبادان که در نیم فصل اول لیگ برتر نتایج مطلوبی کسب کرد، در نقل و انتقالات زمستانی موفق نشده است بازیکنی را به خدمت بگیرد.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال  گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از جمله تیم‌هایی بود که با وجود بضاعت کم و استفاده از بازیکنان جوان و بومی در کنار بازیکنان نه چندان مطرح، موفق شد در لیگ بیستم نتایج خوبی کسب کند و خودش را به جمع تیم‌های بالای جدولی برساند و حتی در مقطعی، پس از سال‌ها طعم صدرنشینی در بالاترین سطح فوتبال ایران را هم چشید.

شاید خوش بین‌ترین هواداران صنعت نفت هم پس از جدایی ستاره‌های این تیم و عدم جذب ستاره‌های تراز اول در نقل و انتقالات تابستانی، گمان نمی‌کردند که تیمشان با بازیکنان جوان و بومی به همراه چند بازیکن باتجربه نتایج مناسبی کسب کند، اما سیروس پورموسوی که به محض مطرح شدن نامش برای هدایت زردپوشان آبادانی، مورد استقبال هواداران این تیم قرار نگرفت و مخالفان زیادی در آبادان داشت، با بودجه و امکاناتی به مراتب پایین‌تر از دیگر سرمربیان لیگ برتری توانست تیم یک دست و با انگیزه‌ای را برای لیگ بیستم ببندد. تیمی که با وجود مشکلات فراوان از ۱۵ بازی خود ۶ پیروزی به دست آورد، ۵ بار برابر حریفان با تساوی متوقف شد و ۴ بازی را با شکست به پایان رساند تا با کسب ۲۳ امتیاز و برحسب تفاضل گل کمتر نسبت به فولاد خوزستان، با ایستادن در رده پنجم به کارش در نیم فصل اول لیگ برتر پایان دهد.

با این حال صنعت نفت پس از پایان رقابت‌های نیم فصل اول، مانند سال‌های گذشته باز هم دچار رکود شد و در حالی که دیگر حریفان لیگ برتری این تیم، مشغول تقویت خود برای حضور قدرتمند در نیم فصل دوم لیگ بیستم هستند، پورموسوی و شاگردانش از قافله جا مانده‌ و تا به این جای کار هیچ بازیکن جدیدی را به خدمت نگرفته اند.

این در حالی است که از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی بیش از یک هفته سپری شده است، اما مشکلات و موانعی که برای صنعت نفت به وجود آمده، مانع از تقویت و یارگیری این تیم برای نیم فصل دوم شده اند.

سیروس پورموسوی که پس از پایان نیم فصل اول با پیشنهاد‌های مالی به مراتب بهتری از سایر تیم‌های لیگ برتری مواجه شده بود، خلاف برخی از همکاران خود که به قراردادهایشان چندان پایبند نبودند و به تیم‌های دیگر کوچ کردند، تصمیم گرفت به صنعت نفت آبادان وفادار بماند و راه و روشی متفاوت نسبت به سایر سرمربیان لیگ برتری در پیش گرفت.

با این حال انتظارات پورموسوی و دستیارانش تاکنون برآورده نشده است و باشگاه نتوانسته طبق لیست پیشنهادی او بازیکنی را جذب کند.

بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی صنعت نفت به خاطر بدهی ۲۰۰ میلیون تومانی به سوشا مکانی، نشان دهنده شرایط بد یکی از ریشه دار‌ترین و پرطرفدار‌ترین تیم‌های فوتبال کشورمان است.

البته سید سیروس پورموسوی اظهار کرده است که بدهی ۲۰۰ میلیون تومانی مانع بزرگی سر راه این تیم نیست و اعلام کرده که با کمک اطرافیان باشگاه و هواداران این مبلغ تامین خواهد شد تا پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه باز شود؛ اما سرمربی صنعت نفت آبادان مشکلات تیمش را فراتر از بدهی ۲۰۰ میلیون تومانی می‌داند و معتقد است که در صورت باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی، این باشگاه توانایی جذب بازیکن جدید را ندارد، زیرا منابع مالی مشخصی در اختیار این تیم قرار نگرفته و با وجود گذشت بیش از یک هفته از شروع نقل و انتقالات بین ۲ نیم فصل، هنوز میزان بودجه نقل و انتقالاتی این باشگاه مشخص نشده است.

صنعت نفت آبادان در نیم فصل اول نیز با مشکل کمبود بازیکن مواجه بود و همین موضوع کادر فنی تیم را به سمت استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب سوق داد. جوانانی مانند احمد شریعت زاده، محمد رضا غبیشاوی، علی ستاوی، مهدی حنفی، محمد حسین زواری و حسین ساکی بازیکنانی بودند که با استفاده از این موقعیت خودشان را به فوتبال ایران معرفی کردند و در ترکیب صنعت نفت آبادان خوش درخشیدند، اما درخشش آن‌ها هم نتوانست کمبود‌های صنعت نفت را جبران کند تا پورموسوی و دستیارانش از این بابت دچار مشکل شوند.

به تازگی علی آل کثیر که در ابتدای فصل از ماشین بازی به صنعت نفت پیوسته بود، با دریافت رضایتنامه اش از جمع زردپوشان جدا شد و به نساجی مازندران پیوست. این در حالی است که ۶ ستاره صنعت نفت در لیگ بیستم نیز مورد توجه دیگر تیم‌ها قرار گرفته اند و برخی تیم‌ها با ارسال نامه به باشگاه صنعت نفت آبادان به طور رسمی خواهان به خدمت گرفتن بازیکنان این تیم شده اند.


بیشتر بخوانید

مهاجم صنعت نفت آبادان به نساجی مازندران پیوست


هر چند تاکنون خبری از جدایی ۶ ستاره صنعت نفت آبادان نشده است، اما بعید نیست در صورت ادامه پیدا کردن مشکلات این تیم، چند تن از ستاره‌های صنعت نفت در ادامه لیگ بیستم برای تیم‌های دیگری توپ بزنند.

نقل و انتقالات زمستانی تا ۲۸ اسفند ماه ادامه دارد و باید دید صنعت نفت آبادان و در راس آن سید سیروس پورموسوی که امیدوار به ادامه روند خوب تیمش در لیگ بیستم است، چگونه این زمستان سخت را به پایان می‌رسانند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر