حقوق ۱۶ میلیون تومانی هنرمندان، معاف از مالیات!/پایه های جدید مالیاتی چقدر درآمدزاست؟

مجلس شورای اسلامی هفته گذشته صاحبان خانه‌ها و خودرو‌های لوکس و اینفلوئنسر‌ها را مشمول مالیات کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی است دریافت مالیات از عایدی سرمایه در وزارت اقتصاد و مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است. اخذ این نوع مالیات در کشور‌های دیگر رایج است و با نام CGT نیز شناخته می‌شود که بر سود سرمایه افراد، از جمله سرمایه‌هایی مانند مسکن، زمین و … مالیات دریافت می‌شود.

مالیات بر عایدی سرمایه به عنوان یک پایه مالیاتی مؤثر از سال‌ها پیش در اکثر کشور‌های توسعه‌ یافته اخذ می‌شود.

در حال حاضر قانون مالیات بر عایدی سرمایه در بیش از ۵۰ کشور و اقتصاد‌های توسعه‌یافته جهان در حال اجراست. این مالیات در کشور‌هایی مانند آمریکا، انگلستان، کانادا، برزیل، چین، فرانسه، روسیه، اسپانیا، ژاپن، ترکیه و دیگر کشور‌ها وجود دارد. 

در جریان بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ نماینده مجلس به منظور کاهش فرار‌های مالیاتی به بررسی و تغییر پایه‌های مالیاتی کشور اقدام کردند.

کمیسیون تلفیق مجلس با بررسی بودجه ۱۴۰۰ به منظور عادلانه‌تر کردن نظام مالیاتی کشور تغییراتی در پایه‌های اعمال کرد که به شرح زیر است:

مالیات صادرات مواد خام و نیمه خام

مجلس شورای اسلامی درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی- غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور را مشمول مالیات دانست، اما تعریف و فهرست مواد خام و نیمه خام مذکور را برعهده تصویب هیأت وزیران پس از دریافت پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران دانست.

مالیات بر سیگار

در ماده ۷۳ قانون ششم توسعه، نرخ‌های مشخصی برای افزایش مالیات سیگار دیده شده است مجلس نیز در اجرای این ماده قانونی، مصوب کرد، از ابتدای سال ۱۴۰۰ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ دویست و پنجاه (۲۵۰) ریال، تولید داخل با نشان (برند) بین المللی مبلغ پنجاه تومان، هر نخ سیگار وارداتی مبلغ  ( تومان۱۵۰)  به عنوان مالیات و هر بسته پنجاه گرمی تنباکوی قلیان داخلی  (۳۳۰۰ تومان)  به عنوان مالیات و هر بسته پنجاه گرمی تنباکوی وارداتی  (۱۰/۰۰۰) تومان به عنوان حقوق ورودی اضافه شود.

مالیات از درآمد اینفلوئنسرها

بر اساس مصوبه مجلس درآمد‌های کاربران دارای ۵۰۰ هزار دنبال کننده در رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود. سازمان امور مالیاتی مکلف است ظرف دو ماه پس از لازم الاجرا شدن قانون بودجه، دستورالعمل اجرایی مربوط را تهیه و به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی برساند.

سازمان امور مالیاتی همچنین مکلف است لیست مؤدیان مالیاتی و خوداظهاری تهیه شده توسط آن‌ها را تهیه و در سایت سازمان در منظر عموم قرار دهد.

مالیات سلبریتی ها و مؤسسات آموزشی

مجلس شورای اسلامی مصوب کرد، معافیت مالیاتی فعالیت‌های مربوط به انتشارات کمک درسی و فعالیت‌های هنری از قبیل بازیگری صرفاً تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان قابل اعمال است و بعد از آن حسب مورد به نرخ ماده (۱۰۵) یا ماده (۱۳۱) قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات می‌شود. همپنین در ماده الحاقی دیگری معافیت‌های مالیاتی مؤسسات کنکور دانشگاه‌ها حذف شده است.

مالیات بر خودرو لوکس

بر اساس تصویب مجلس خودرو‌های لوکس خودرو‌هایی هستند که در انتهای سال ۱۴۰۰ قیمت ساخت یا واردات آن، بالای ۱ میلیارد تومان باشد. قیمت این خودرو‌ها توسط سازمان امور مالیاتی اعلام می‌شود و مالکان این خودرو‌ها باید تا بهمن ماه سال ۱۴۰۰ این مالیات را پرداخت کنند در غیر این صورت قادر به نقل و انتقال خودرو نیستند و باید مبلغ مالیات را در زمان نقل و انتقال پرداخت کنند. نرخ مالیات سالانه این خودرو‌ها به شرح ذیل است:

۱- تا مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون (۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰) تومان نسبت به مازاد یک میلیارد (۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰) تومان یک درصد (۱%)

۲- تا مبلغ سه میلیارد (۰۰۰/ ۰۰۰/ ۰۰۰/ ۳) تومان نسبت به مازاد یک میلیارد و پانصد میلیون (۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰) تومان دو درصد (۲%)

۳- تا مبلغ چهار میلیارد و پانصد میلیون (۴/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰) تومان نسبت به مازاد سه میلیارد (۰۰۰/ ۰۰۰/ ۰۰۰/ ۳) ریال سه درصد (۳%)

۴- نسبت به مازاد چهار میلیارد و پانصد میلیون (۴/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال چهار درصد (۴%)

مالیات بر مسکن لوکس:

بر اساس تصویب مجلس، خانه‌هایی ارزش آن‌ها با احتساب عرصه و اعیان بیش از ۱۰ میلیارد تومان باشد، خانه لوکس محسوب شده و مالک آن باید در بهمن ۱۴۰۰، این مالیات را پرداخت کند. خانه‌های درحال ساخت و خانه‌های در سال تملک از پرداخت این مالیات معاف هستند. نرخ مالیات سالانه این خانه‌های لوکس به شرح ذیل است:

۱-۱- نسبت به مازاد ده میلیارد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان تا پانزده میلیارد (۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان یک در هزار

۱-۲- نسبت به مازاد پانزده میلیارد (۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان تا بیست و پنج میلیارد (۲۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان دو در هزار

۱-۳- نسبت به مازاد بیست و پنج میلیارد (۲۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان تا چهل میلیارد (۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان سه در هزار

۱-۴- نسبت به مازاد چهل میلیارد (۴۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان تا شصت میلیارد (۶۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان چهار در هزار

۱-۵- نسبت به مازاد شصت میلیارد (۶۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) تومان به بالا پنج در هزار

همچنین اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند.

حال سوالی که پیش می آید این است که سازمان امور مالیاتی براساس چه سازوکاری می تواند افراد مشمول مالیات در سال آینده مانند صاحبان خانه های لوکس و فعالان فضای مجازی با ۵۰۰ هزار دنبال کننده را شناسایی کند.

محمود علیزاده معاون حقوقی و فنی مالیاتی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با سازوکار‌ها و نحوه شناسایی افراد مشمول مالیات در سال ۱۴۰۰ گفت:در حال حاضر تنها را شناسایی این افراد از طریق حساب‌های بانکی است. هم اکنون نیز این افراد برمبنای حساب‌های بانکی در حال رصد شدن هستند.

وی افزود: قبل از تصویب این قانون توسط مجلس، این افراد مشمول مالیات بودند. براساس قانون احکام دائمی مالیاتی تمامی اینفلوئنسرها و سلبریتی‌ها و افرادی که درآمد‌های آن‌ها خارج از چهارچوب موضوع ماده ۱۳۹ مالیات هستند، مشمول مالیات بودند و قانون اخیر مجلس اخذ مالیات از این افراد را تسریع کرده است و در افزایش درآمد مالیاتی سال آینده دولت تاثیری ندارد.

علیزاده گفت:ما مکانیزیم‌های لازم برای شناسایی افراد مشمول مالیات در سال آینده را به کار گرفتیم، زیرا قبلا هم به این افراد اختیار داده بودیم که اگر خودشان اظهارنامه مالیات پرنکنند در حکم کتمان درآمد محسوب می‌شود و جرائم و مجازات‌هایی مشمول آن‌ها می‌شود همچنین به واسطه جرم بودن این موضوع، قابلیت پیگیری از طریق مراجع قضایی وجود دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تو این کشور فقط مالیاتو از کارگر و کارمند بدبخت کم می کنن
Netherlands
ناشناس
۰۰:۴۵ ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
ولمون کنید بابا . یکی رو از معافیت در میارن چند تا رو معاف می کنن. الان که اساتید دانشگاه ها و قضات رو هم از مالیات معاف کردن
Netherlands
ناشناس
۰۰:۴۵ ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
ولمون کنید بابا . یکی رو از معافیت در میارن چند تا رو معاف می کنن. الان که اساتید دانشگاه ها و قضات رو هم از مالیات معاف کردن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۹ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
همینا روی انتخابات بد تاثیر میگذارند وبدترین نفر رو واشراف گر ترین نفر رو انتخاب میکنند تا ازشون مالیات نگیرند ومتاسفانه در اینستا گرام با لاکچریهاشون دل کارگر رو میسوزونند بجای اینکه دستشون رو بگیرن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
من کارگر را به زور هر روز اضافه کتری نگه میدارمد .وبا بالای ۱۵۰ ساعت اضاف کاری حدود ۴۵۰۰حقوقمه که مالیات تزش کم میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
همین کارا باعث شده این قدر زبونش دراز باشه .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۱ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
چقدر همه چیز بوی عدالت میده !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
دولت برای رسیدن به اهداف سیاسی وجناحی خودش و استفاده ابزاری از سلبریتیهای درپیتی انها را از مالیات معاف میکند و فشار به مردم کم درامد میاورد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
به شدت با معافیت اعضای هیات علمی مخالفم یک اجحاف علنی و روشن در حق کارگران و کارمندان.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۶ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
من فیش حقوق استادم رو که 27 8 سال سابقه داره در دانشگاه صنعتی شریف رو دیدم. اگه تلاش و زحمتی که کشیده و میکشه رو بدونی و مبلغ فیش رو هم بدونی اینو نمیگی...

واقعا بیخود نیست هیچ عاقلی دیگه حاضر نیست برگرده ایران و هیات علمی بشه. چون ذلت رو به جون خریده... تا دیروز تو کانادا raw4 سوار میشده. الان باید قرعه کشی سمند ثبت نام کنه و با قسط پولشو جور کنه. خونه هم که باید اجاره کنه نهایتا تو ستارخان

اونوقت فوتبالیست هایی که هنرشون 4رم شدن تو جدول جام جهانیه و بازیگرایی که مغزشون اندازه کلاغ هم نیست اینجا ثروتمند میشن. شده حکایت سنگ را بسته و سگ را گشاده...
Iran (Islamic Republic of)
ک م
۱۲:۲۱ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
عایدی با بی ارزشی پول فرق داره ، اگر در غرب بر عایدی مالیات میگیرند، عایدی واقعی است اما در ایران فقط پول بی ارزش می شود.مجلس این دو را خلط کرده و بفکر فقیر کردن مردم و کسب درآمد است.رضای خدا در کجای مصوبات شما نمایندگان قرار دارد؟ روز قیامت منتظر باشید.
Iran (Islamic Republic of)
ليلي
۱۲:۱۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
خيلي بامزه اند
آخه سلبريتيها خيلي اخلاق مدار و شفاف و صادقند و حتما تو قراردادهاشون مبالغ بالاي ٢٠٠ مليون ثبت ميشه و با اين صداقتي كه دارند شناسايي ميشن و ماليات ازشون اخذ ميشه
خدا خيرتون بده
ايشالا بد نبينيد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
مجلس محترم باید گرفتن مالیات از همه را در دستور قرار دهد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۳ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
حقوق سه میلیون تومانی ما پرداخت نشده مالیاتش کم میشه انوقت...
Iran (Islamic Republic of)
m
۱۰:۵۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
تکلیف مجلس قبل که از اول مشخص بود؛ این مجلس هم داره نشان می دهد که با لفاظی و حرف های پوپولیستی فقط خواسته که رای بیاورد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
همشون بايد بخاطر اين قانون‌هايي كه تصويب مي‌كنن و رنج و عذاب كارگران رو بيشتر و بيشتر ميكنن ، در روز قيامت جواب پس بدن.
Iran (Islamic Republic of)
baqba
۱۰:۵۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
سلام
پس چرا از کارمند و کارگر مالیات میگیرند
Iran (Islamic Republic of)
baqba
۱۰:۵۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
سلام
پس چرا از کارمند و کارگر مالیات میگیرند
Iran (Islamic Republic of)
baqba
۱۰:۵۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
سلام
پس چرا از کارمند و کارگر مالیات میگیرند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
به نظرم به خاطر بیسوادی بازیگران (لطفا بگوئید بازیگر نه هنرمند ، ادا درآوردن که دیگه هنر نمیخاد . ... ادا در میاره ) باید از کل درآمدشون 30% مالیات بگیرن و اونو مستقیم بریزن به حساب مردم رنجدیده و زحمت کش روستاها ، اونایی که به معنی واقعی کلمه هنرمند هستن که با هیچ و پوچ در این تورم کمر شکن زندگی میکنن.
میدونم پاکش میکنید .
Iran (Islamic Republic of)
مجتهد
۱۳:۵۴ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
نخبگان واقعی کارمندان دانشگاهها هستند، نوابغی در حقشون اجحاف شده و باید به اندازه یا بیشتر از اساتید حقوق بگیرن، در آمریکا حقوق اساتید با آبدارچی و راننده ۵یا ۶ درصد تفاوت داره اما ایران...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۹ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
چرا معافیت مالیاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در سال آینده که سقف حقوقی هم ندارند مصوب شده است؟
اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها :
- معاف از مالیات
- امکان چند شغلی قانونی
- دارای حق ویژه
- حقوق بی انتها یعنی برای آنها حتی 15 برابر حداقل حقوق هم مطرح نیست.
- تعارض منافع در وضع قانون و انتفاع از مصوبات خود
- حق جابجایی فرزندان خود در دانشگاهها
Iran (Islamic Republic of)
فرامرز
۱۲:۰۴ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
خب جناب؛ خیلی از افرادی که برای کشور از نظر علمی افتخار آوردند و به درد کشور هم خورده و همینطور اختراعاتی در ایران ثبت کردند که خیلی مفید هستند.
اینا حق ندارند پول بیشتر بگیرند؟
به جای اینکه جلوی افراد علمی رو بگیرید برید جلوی پول های چندین میلیاردی فوتبالیست ها و بازیگران رو بگیرید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
بابا اگه اینکار و نکن یارو میره از ایران وقتی طرف نخبه تو دنیاس و انور آب تو امریکاماهی 500 میلیون بهش میدن حالا به عشق وطن مونده شما باشی چکار می کنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
هنرمندها تخم دو زرده میزارن من هم یکی از این مرغها را میخرم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۴ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
فقط میتونم بگم خوشا به حالشون حتما کارشونم سنگینه حالا بازنشستگیم ندارن بازیگران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۱ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
در سال آینده، حقوق اعضاء هیات علمی دانشگاهها با حقوق بالای 33 میلیون در ماه هم معاف از مالیات است؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
خودروی که حداقل یک میلیارد تومان قیمت دارد را لوکس گرفته اند ، این کار خوبی است اما اکثر ملت خودروهایشان بین 100 تا 300 میلیون است ، باید ملاک را 500 میلیون می کردید تا نمایندگان مجلس هم که خودرو جدید دریافت کردند مشمول میشدند ، آن وقت این قانون باور پذیر تر میشد ، رقم را طوری گرفته اید که خودتان مالیات ندهید، یک سوزن به خودت بزن و یک جوالدوز به مردم ، آن وقت همه باور می کنند هدف شما حمایت از مردم است
Iran (Islamic Republic of)
میلاد
۰۹:۴۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
چرا بازیگران با این دستمزد بالا مالیات نمیدن اما کارگر با این دستمزد پایین مالیات میده.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
بابا این مجلسی ها و دولتیها فقط به فکر خودشونن. شما دقت کنید ببینید ایا تا الان شده مجلس و یا دولت قانونی تصویب کنن که به درد ملت خورده باشه ؟؟؟؟!!!!! فقط به فکر خودشون و جیب خودشون برای چندین نسل بعدشون هستن اینا از.................بدترن .والسلام.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۹:۱۳ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پیشنهاد میدم مالیات را فقط از فقرا بگیرد چون توان افزایش تورم را در اقصاد ندارند، از ثروتمندان بگیرد صبح از خواب بلند شن لیبل کالاهایشان را در کارخانه ها بالا میبرند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
مالیات، مالیات، مالیات.... آدم رو یاد کارتون رابین هوت می اندازه.... اونجا هم فقط از فقرا مالیات می گرفتن و ثروتمندان و حکومتی ها لازم نبود مالیات بدن.! ببخشید میشه یه سوال بپرسم... مالیات حقوق رئیس جمهور چقدره؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
سقف معافیت مالیات چهار میلیون تومان بود، چرا برای مطربها 16میلیون دومان شد؟
یک بام و دو هوا یعنی این
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۱:۵۴ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
چون اینا برای دولت ها هنگام انتخابات رای جمع می کنند و مردم را فریب میدن به همین خاطر هواشون دارند.هنر بعضی از اینا فریب دادن مردم است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۵ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
تومنی در سال به حقوق کارمند بدبخت اضافه میشه مشمول مالیات بالای ده درصد میشه بعد خودروی لوکوش و منزل مجلل و... که مخصوص خودشون و سلبریتی های عزیز میشه مالیات 3 تا 4 درصد .
Iran (Islamic Republic of)
محقق
۰۸:۴۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
با نظر فاطمي كيا صدرصد موافقم از طرفي اين حكومت عدل علي نيست از كارگري كه از صبح تا شب براي خرج زن و بچه اش عرق ميرزه ماليات بگيريم ولي سلبريتي بدون درد تا مبلغ 20 ميليون تومان معاف از ماليات باشه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۴ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
آقا ما کارمندان هنوز جا داریم برای دادن مالیات ول کنین این هنر مندان زبون بسته رو گناه دارن ندارن بهشون رحم کنین ،تا ما هستیم وکارگران مشکلی نیست
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۰۸:۲۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
شفافیت چی شد پ؟
Iran (Islamic Republic of)
عباس
۰۸:۱۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
جالب اینحاست:
حقوق بالای۴۰میلیون در سال واسه حقوق بگیران مالیات داره
اما برا سلیبریتیها و... بالای۲۰۰
اینه واقعا عدلی که ۴۲سلل پیش وعده داده بودن؟
اب و برق مجانی
مسکن ارزان و...
نخواستیم.
بگذار زنده بمانم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
ببخشيد اشتباها راي منفي دادم. عذرخواهم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
کاش از نهادهای زیر نظر مقامات عالی سیاسی و مذهبی هم مالیات اخذ شود
Iran (Islamic Republic of)
فاطمی کیا
۰۷:۴۹ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
اصل ماجرا خوب
با این همه بودجه کجا رو آباد میکنیم
پول نفت و گاز و میعانات و آب و برق و معادن و .... کجا میره ارزش پول ما با این همه دارایی از عنبر نثا بی ارزش تر شده ، پس بهتره کمتر جیب مردم رو نشونه بگیرید
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر