غول‌هایی که می‌توانستند راه اعتیاد را پیش نگیرند

مواد مخدر زندگی بسیاری از ورزشکاران بزرگ جهان را تغییر داده است.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از ورزشکاران بزرگ جهان پس از مدت ها ورزش و عنوان داری سرانجام اسیر اعتیاد به مواد مخدر شدند و مسیر زندگیشان را تخریب کردند. بسیاری از این ورزشکاران پس از افسردگی های شدید رو به مصرف مواد مخدر آوردند. این افراد دلیل اعتیادشان را داشتن استرس زیاد، سقوط از اوج و تنهایی می دانستند.

 یکی از ناراحت کننده ترین داستان ها مربوط به دروازه بان افسانه ای کلمبیا، رنه هیگوئتا است. زمانی که او بازیکن تیم آوکاس بود، دچار اعتیاد و افسردگی شد. در تاریخ فوتبال جهان ازاین سنگربان به عنوان خالق حرکت عقرب یاد می شود. هیگوئتا یکی از دوستان نزدیک پابلو اسکوبار، بزرگترین قاچاقچی کوکائین جهان بود. رنه پس از مدتی به عنوان مربی وارد جامعه فوتبال شد.

مارک بوسنیچ، دروازه بان سابق تیم ملی استرالیا در سال ۲۰۰۲ آزمایش اعتیاد داد و جواب این آزمایش، مثبت اعلام و معتاد بودن این دروازه بان علنی شد. بوسنیچ در آن زمان دروازه بان شماره یک تیم چلسی انگلستان بود که پس از اعلام و مشخص شدن اعتیادش به کوکائین توسط باشگاه لندنی کنار گذاشته شد. مارک به علت اعتیاد ۹ ماه از ورزش فوتبال محروم بود. در مدت اعتیاد، او هر هفته ۶ هزار یورو برای خرید کوکائین هزینه می‌کرد. دروازه بان تیم چلسی گفته بود: در هر بار مصرف، ۱۰ گرم کوکائین استفاده می‌کردم.

مارکو پانتانی، یکی از معروف‌ترین و شکست ناپذیرترین دوچرخه سواران دنیا بود که گفته می‌شود زمانی به کوکائین اعتیاد داشته است. او فتح کننده جیرودی ایتالیا تور دوفرانس بوده است. داستان زندگی او از آن جایی غم انگیز‌تر می‌شود که جسد این ورزشکار را در یکی از روز‌های سال ۲۰۰۴ در هتلی به نام ریمینی پیدا کردند. مارکو به تومور مغزی مبتلا شده بود که پس از مدت‌های زیادی اعتیاد، دچار بیماری‌های قلبی نیز شد.

لن بیاس در سال ۱۹۸۴، به عنوان بسکتبالیست برگزیده بوستون سلتیک معرفی شد. این بسکتبالیست می‌خواست به این منظور با دوستان دانشگاهی خود جشنی را برگزار کند اما این آخرین شب زندگی او بود. لن بیاس به دلیل مصرف مواد در آن شب دچار بیش مصرفی شد. این اتفاق باعث شد تا رونالد ریگان، رئیس جمهور وقت کشور آمریکا مجازات بسیار شدیدی برای مصرف و حمل کوکائین در نظر بگیرد.

پل گسکوین، ستاره سال‌های گذشته تیم ‌ملی فوتبال انگلیس، آخرین بازیکنی است که به علت تصمیمات نادرست، دچار شرایط هولناکی شد.

هافبک با استعداد انگلیسی خیلی زود به حاشیه رفت. گسکوین دچار اعتیاد به الکل و مواد دیگر شد و زندگی اش را بر باد داد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: اعتیاد ، فوتبال ، ورزشکار
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر