انجام ۱۰ عملیات نفس گیر مهار آتش و امداد و نجات در اهواز

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تعداد عملیات‌های مهار آتش سوزی و امداد و نجات طی دیروز را ۱۰ مورد اعلام کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، ابراهیم قنبری رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به انجام ۱۰ عملیات مهار آتش و امداد و نجات طی دیروز با تلاش آتش نشانان گفت: وقوع انفجار گاز شهری منزل مسکونی واقع در منطقه زرگان راس ساعت ۵۸ دقیقه بامدادبه سامانه ۱۲۵ سازمان اطلاع رسانی شد.

او افزود: این حادثه منجر به تخریب کامل طبقه دوم منزل ویلایی و مصدومیت ۲ نفر از ساکنان شد، همچنین دیوار ساختمان همسایه مجاور تخریب و مرد همسایه مصدوم شد، البته شدت انفجار به حدی بود که قطعات ساختمانی به سمت پراید پارک شده پرتاب و به خودرو آسیب زد.

قنبری با بیان اینکه آتش نشانان پس از عملیات آوار برداری مصدومان را به اورژانس ۱۱۵ تحویل دادند، اظهار داشت: آتش سوزی نیزار در ساعت ۳ و ۱۳ دقیقه در انتهای روستای دغاغله اطلاع رسانی شد و آتش نشانان با استفاده از لوله‌های آبرسان پس از تلاش یک ساعته شعله‌های حریق را مهار کردند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به آتش سوزی خودرو رانا ساعت ۱۷ در مسیر زیباشهر ادامه داد: حریق به علت اتصال برق موتور خودرو رخ داد و شعله‌های حریق با حضور به موقع آتش نشانان مهار شد، همچنین آتش سوزی در ساعت ۱۸ و ۵۴ دقیقه در فضای سبز واقع در مسیر پلیس راه قدیم با استفاده از تجهیزات خاموش کننده مهار شد و از پیشروی آن جلوگیری بعمل آمد.

او در ادامه به آتش سوزی نیزار در ساعت ۲۲ و ۱۲ دقیقه در فاز ۴ کوی ملت، انتهای خیابان ۸ با تلاش آتش نشانان اشاره کرد و بیان داشت: حادثه نشت آب واحد مسکونی ساعت ۱۲ و ۵۴ دقیقه در مجتمعی در منطقه اراضی پاداد آتش نشانان را به محل حادثه کشاند و با توجه به نبود ساکنان منزل آتش نشانان با ابزار تخصصی قفل درب منزل را باز کردند و نشتی آب واحد مسکونی را رفع و از خسارت به واحد‌های همجوار جلوگیری نمودند.

قنبری در پایان به حادثه نشت گاز علمک مسکونی در خیابان رستگاری اشاره و تصریح کرد: آتش نشانان با ایمن سازی و همکاری با عوامل ۱۹۴ شرکت گاز نشتی گاز را برطرف کردند، ضمن اینکه آتش نشانان در عملیات نجات از کابین آسانسور در منطقه نادری خیابان کتانباف و عملیات نجات محبوسین در اماکن مسکونی در منطقه کوی ملت و کوی سعدی ۶ شهروند را نجات دادند.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر