تلاش علما و روحانیون در راستای حفظ وحدت و تقویت همدلی

جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه با بیان اینکه مسائل اختلافی و تندوریی معنا و مفهومی ندارد گفت : علما و روحانیون باید در راستای حفظ وحدت و تقویت همدلی در جامعه بیشتر تلاش کنند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، احمد محمدی جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت : در سالیان اخیر تفاسیر جدیدی از اسلام صورت گرفت و باید از جریانات افراطی و تفکر تکفیری فاصله بگیریم.

او گفت : امروز باید اجازه ندهیم عقاید عالم نمایانی که دارای اندیشه‌های تکفیری و نظراتشان برخلاف اجماع علمای جهان اسلام است در جامعه رشد و نمو پیدا کند.

جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ادامه داد: مذهب امام شافعی (رض) در مسیر اعتدال حرکت می‌کند و طلاب و روحانیون نیز باید در همین مسیر در مقابل افکار تکفیری مقابله کنند.

محمدی افزود: روحانیون زمینه‌های جذب جوانان به مسجد و مسائل فرهنگی را فراهم کنند تا دشمنان اسلام جوانان را به انحراف و ابتذال نکشانند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت: احیای روش‌ها و سیره ناب محمدی (ص) از خصوصیات بارز روحانیون است.

محمدی افزود: اکنون ۱۵ روحانی در مناطق مختلف اورامانات مستقر است که در نظر داریم این تعداد را در سال آینده به ۳۰ روحانی افزایش دهیم .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر