آمار جدید مبتلایان به کرونا در فارس/مشاهده کرونای انگلیسی در برخی شهرستان‌ها

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین آمار‌های کروناویروس در استان فارس را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، بیش از ۶۷۳ هزار تست شامل تست تشخیصی مولکولی و تست سریع برای مردم استان فارس انجام شده که ۶۳۹ هزار و ۷۰۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۵ هزار و ۳۱۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۳ هزار و ۴۷۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۸۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۸ هزار و ۱۴۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین از بهبودی ۱۶۹ هزار و ۹۶۹ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با اشاره به جان باختن دو هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی دیروز تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه هزار و ۲۴۴ نفر اعلام کرد.

دکتر همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را ۵۸۷ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام موارد تجمعی ابتلا به کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: بیشترین آمار ابتلا به کروناویروس در استان فارس مربوط به شیراز با ۸۶ هزار و ۹۲۹ مورد است و در سایر شهرستان‌های استان به ترتیب در کازرون چهار هزار و ۹۹۴ مورد، مرودشت چهار هزار و ۳۱۵ مورد، ممسنی سه هزار و ۱۷۴ مورد، داراب دو هزار و ۹۰۹ مورد، فیروزآباد دو هزار و ۸۷۸ مورد، آباده دو هزار و ۶۵۱ مورد، کوار دو هزار و ۵۵۲ مورد، سپیدان هزار و ۹۷۸ مورد، استهبان هزار و ۸۵۷ مورد، نی ریز هزار و ۷۶۰ مورد، کوهچنار هزار و ۷۵۷ مورد، لامرد هزار و ۶۶۳ مورد، قیروکارزین هزار و ۵۷۹ مورد، زرین دشت هزار و ۵۷۴ مورد، اقلید هزار و ۴۹۱ مورد، خرم بید هزار و ۴۰۸ مورد، رستم هزار و ۲۳۷ مورد، زرقان هزار و ۱۸۲ مورد، فراشبند هزار و ۱۶۸ مورد، پاسارگاد هزار و ۱۵۶ مورد، خرامه هزار و ۶۹ مورد، ارسنجان ۹۹۲ مورد، مهر ۸۴۲ مورد، سروستان ۶۸۰ مورد، بختگان ۶۵۱ مورد، بوانات ۵۹۶ مورد، بیضا ۵۷۶ مورد و سرچهان ۴۷۵ مورد مثبت ابتلا به کروناویروس شناسایی شده است.

دکتر همتی با اشاره به شناسایی پنج مورد جدید مشکوک به کووید۱۹ با علائم بالینی ویروس جهش یافته موسوم به ویروس انگلیسی در شهرستان‌های کازرون، قائمیه، مرودشت و زرین دشت افزود: با کیت‌هایی که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار داده شده این موارد مثبت تشخیص داده شده اند، اما نمونه‌ها برای اطمینان بیشتر به انستیتو پاستور تهران ارسال شده و پس از قطعیت، به اطلاع مردم استان خواهد رسید.

او افزود: تا امروز ۹ مورد از ویروس جهش یافته در استان شناسایی شده که سه مورد از سوی انستیتو پاستور به عنوان مثبت قطعی معرفی شده و بقیه نمونه‌ها در دست بررسی و آزمایش است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اضافه کرد: با توجه به قدرت بیماری زایی این ویروس، لازم است همه مردم حساسیت بیشتری نسبت به آن داشته باشند، زیرا این ویروس علاوه بر میانسالان و سالمندان، جوانان و حتی کودکان را نیز درگیر می‌کند، بنابراین رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و جدی گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی، بیش از پیش مورد تاکید است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر