پای کرونای انگلیسی به تبریز هم رسید

معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: فرد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در تبریز شناسایی و قرنطینه شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، درستی معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ازشناسایی فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در تبریز خبر داد و گفت: پیش از این ۹ مورد کرونای انگلیسی در شهر‌های اهر، بستان آباد و مرند مشاهده شده بود.

او گفت: کرونای انگلیسی در هر نقطه از استان آذربایجان شرقی باید مهار شده و از انتقال ویروس از شهری به شهر دیگر جلوگیری شود.

درستی گفت: استفاده از ۲ ماسک در مکان‌های پرخطر و شلوغ همانند بازار‌ها به خصوص برای مصون ماندن از ابتلا به کرونای انگلیسی لازم است.

او شکل کیت‌ها، روش‌های تشخیصی و شرح حال فرد را از تفاوت‌های کرونای جهش یافته با کرونای معمولی دانست و افزود: ارتباط فرد علامت‌دار با افرادی که از محل‌هایی که ژنوم انگلیسی در آن‌ها وجود داشته است مانند کسانی که از کشور‌های خارجی آمده‌اند، گمانه‌ها را در برابر انگلیسی بودن ویروس افزایش می‌دهد.

معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مشخص شدن نتیجه آزمایش کرونای انگلیسی ۵ تا ۶ ساعت زمان‌بر بوده و این آزمایش‌ها همزمان با انجام در آزمایشگاه تبریز برای تایید به تهران نیز ارسال می‌شوند؛ سیستم آزمایشگاهی کرونای انگلیسی مانند سیستم آزمایشگاهی کرونای معمولی بوده و در صورت وجود کیت این آزمایش در آزمایشگاه خودمان انجام می‌شود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر