در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

مازاد تولید پیاز دردسرساز شد!

مدیر عامل مجمع ملی نخبگان کشاورزی گفت: با توجه به نبود آمار دقیق از مصرف و صادرات، همه ساله با مازاد تولید محصولات روبه‌رو می‌شویم.

علی خان محمدی مدیر عامل مجمع ملی نخبگان کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به دلایل مازاد تولید پیاز اظهار کرد: با توجه به نبود آمار دقیق از میزان مصرف و صادرات، همه ساله با مازاد تولید برخی محصولات روبه‌رو هستیم که امسال مازاد تولید پیاز، کشاورزان را با مشکلات متعددی روبه‌رو کرده است.

ضرورت نهادینه شدن الگوی کشت در کشور

او افزود: با نهادینه شدن الگوی کشت دیگر با مشکل مازاد یا کاهش تولید روبه‌رو نیستیم، چرا که در یک سال با گران شدن پیاز، تمامی کشاورزان در سال آینده به سمت و سوی کشت آن محصول می‌روند که این امر مشکلات متعددی ایجاد می‌کند.


بیشتر بخوانید


خان‌محمدی با تاکید بر این‌ مسئله که نگاه دولت باید بر ساماندهی تولید باشد، بیان کرد: اگر کشاورزان آمار دقیقی از الگوی کشت داشته باشند، امکان برنامه ریزی برای تولید وجود دارد و شرایط نباید به گونه‌ای باشد که افراد غیر متخصص بتوانند با پول‌های سرگردان وارد حوزه تولید شوند.

مدیر عامل مجمع ملی نخبگان کشاورزی در پایان تصریح کرد: با اجرای مصوبه الگوی کشت، محصولات کشاورزی را در بهترین مکان از لحاظ پتانسیل تولید می‌کنیم که متاسفانه با بی توجهی مسئولان به اجرای این مصوبه و ناآگاهی کشاورزان، در برخی مواقع با مازاد یا کاهش تولید محصولات روبه‌رو می‌شویم که با تراکم کشت و ازدیاد تولید به سبب افزایش هزینه‌ها، کشاورزان متضرر یا مصرف کنندگان از ناحیه نوسانات قیمت با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر