ایجاد یازده هزار شغل در قالب طرح سحاب

به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کرمانشاه یازده هزار شغل در قالب طرح سحاب طی امسال در این استان ایجاد شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، میثم کلهری مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح سحاب طی امسال در استان کرمانشاه گفت : این طرح با هدف اشتغالزایی برای مشاغل خرد خانگی در مناطق محروم روستایی و مناطق مرزی در استان کرمانشاه اجرا شد.

او گفت : هدف اجرای این طرح ایجاد ۱۰ هزار شغل طی سال ۹۹ در استان کرمانشاه بوده که خوشبختانه این عدد هم اکنون به یازده هزار شغل رسیده است.

مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کرمانشاه با اشاره به نحوه شناسایی افراد برای بهره‌مندی از طرح سحاب افزود: کارگروه اشتغال شهرستان‌ها با در نظر گرفتن چارچوب و آئین نامه طرح سحاب روستا‌های هدف را مشخص کرده و تسهیلگران و مجریان این طرح را اعزام می‌کنند.

او ادامه داد: تسهیلگران طرح سحاب افراد واجد شرایط در زمینه‌های کاری مختلف در روستا‌ها همچون پرورش دام، پرورش طیور و آبزیان، خیاطی، پشم‌ریسی و خدمات فنی و الکترونیکی را شناسایی و جهت بهره‌مندی از تسهیلات معرفی می‌کنند.

کلهری به جزئیات تسهیلات اعطا شده به افراد تحت پوشش طرح سحاب اشاره کرد و ادامه داد: تسهیلات ویژه ۶۰ ماهه با کارمزد قرض‌الحسنه چهار درصد و تنفس ۶ ماهه به منظور اشتغالزایی هرچه بیشتر مردم در مناطق محروم روستایی و مرزی به افراد واجد شرایط اعطا می‌شود.

مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کرمانشاه با بیان اینکه دریافت کنندگان وام از حمایت‌هایی همچون پیدا کردن بازار فروش توسط تسهیلگران بهره‌مند می‌شوند، گفت: پشتیبان‌های طرح سحاب همواره با افراد مذکور در ارتباط بوده و محصولات تولیدی را به قیمت روز خریداری می‌کنند، تمامی جوانب امر برای فروش و سوددهی دریافت کنندگان تسهیلات انجام شده تا بتوانند از پس اقساط و مخارج زندگی خود بربیایند.

او با اشاره به اجرای طرح بانوی برکت افزود: این طرح برای کارآفرینان بانو در مناطق مرزی اجرا شده که با اجرای آن تسهیلات ویژه به بانوان کارآفرین اعطا می‌شود، برای تولیدکنندگان بانو در این طرح مشتری یابی و اتصال به زنجیره ارزش صورت می‌گیرد .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر