اولین کارخانه تولید آنتی بیوتیک ‌های دامی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارخانه تولید آنتی بیوتیک‌های دامی در استان راه اندازی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، محمد قائم کاظمی بیدک رئیس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای نخستین بار درکشور کارخانه تولید آنتی بیوتیک‌های دامی، گیاه پایه و آفت کش‌ های گیاهی در شهرک صنعتی چهاربیشه گچساران راه اندازی می‌شود.

کاظمی بیدک با بیان اینکه ساختمان سازی و سوله سازی این طرح فناورانه و دانش بنیان در حال اجرا است و میزان پیشرفت کاری این کارخانه نیز بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است، افزود: این کارخانه با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود در کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گیاهان دارویی و زیرمجموعه‌های حوزه پژوهشی جهاد دانشگاهی استان ساخته می‌شود.

او جایگزینی دارو‌های آنتی بیوتیک شیمیایی با استفاده از گیاهان دارویی در صنعت طیور، تأمین بخشی از نیاز دارویی کشور در صنعت طیور و کاهش وابستگی به واردات دارو‌های شیمیایی برای کنترل عفونت‌ها در صنعت طیور را از مهمترین اهداف راه اندازی این طرح فناورانه و دانش بنیان بیان کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: تولید محصولات ارگانیک و گوشت سفید سالم، دستیابی به دانش فنی فرمولاسیون و تولید حداقل پنج داروی جایگزین آنتی بیوتیک‌های مصرفی در صنعت طیور و پنج آفت کش گیاهی برای مصرف در گلخانه‌های صیفی جات و سبزی جات نیز از دیگر اهداف اجرای این طرح فناورانه و دانش بنیان در استان است.
 
انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر