افتتاح بزرگترین موزه معاصر کشور در تبریز

 شهردار کلانشهر تبریز گفت: نگارخانه حیدربابا به عنوان بزرگترین موزه معاصر کشور تا پایان امسال در تبریز افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز در بازدید از روند تجهیز نگارخانه حیدربابا  که نمایش آثار استاد احد حسینی مجسمه ساز برجسته تبریزی در آن جریان دارد،گفت: تبریز همواره مهد هنرمندان بزرگ و انسان‌های ارزشمندی در حوزه فرهنگ و هنر بوده و مدیریت شهری در دوره فعلی برای حمایت از هنرمندان اهتمام ویژه‌ای دارد.

او با تاکید بر ضرورت حمایت و بهره گیری از هنرمندان برای نمایش داشته‌های شهر، گفت بخشی از آثار استاد احد حسینی پیش‌تر در موزه آذربایجان بود که با توجه به ضرورت جابجایی آن آثار و تمرکز در یک محل ویژه، شهرداری تبریز نگارخانه حیدربابا در مجموعه مقبره الشعرا را در اختیار این هنرمند نامدار قرار داد تا علاوه بر آثار قبلی، آثار جدید نیز در یک محل متمرکز به نمایش گذاشته شود.

شهین باهر با بیان اینکه نگارخانه حیدربابا به بزرگترین موزه آثار تجسمی کشور تبدیل شده است، افزود: افتخار می‌کنیم که امروز چنین مجموعه عظیمی را در اختیار استاد احد حسینی قرار داده‌ایم تا بتوانند زحمات چندین ساله شان را که زبان گویای فرهنگ ما است به نمایش بگذارند.

شهردار تبریز با بیان اینکه این موزه در ۲ طبقه با ۸۰ میلیارد ریال هزینه طراحی شده است، از افتتاح موزه تا پایان سال خبر داد و از شهروندان تبریزی و مسافران این شهر دعوت کرد تا بیننده آثار کم نظیر استاد احد حسینی در نگارخانه حیدربابا باشند.

 حسینی مجسمه ساز تبریزی نیز در این بازدید اختصاص محل نگارخانه حیدربابا برای به نمایش گذاشتن آثارش را بزرگترین قدردانی از یک هنرمند در قید حیات دانست و گفت: اینکه چنین فضای مناسب و بزرگی در اختیار یک هنرمند در قید حیات قرار بگیرد تا آثارش را به نمایش بگذارد  نهایت قدردانی از سال‌ها زحمات اوست.

 حسینی با قدردانی از شهرداری تبریز به خاطر در اختیار قرار دادن نگارخانه حیدربابا در مجموعه مقبره الشعرا، افزود: از تمام مسئولان به ویژه شهردار تبریز که زمینه‌های این اقدام بزرگ فرهنگی را فراهم ساختند تقدیر می‌کنم.

او با اشاره به سابقه جهانگردی خود، گفت: موزه فعلی در نگارخانه حیدربابا، بزرگترین موزه انفرادی مجسمه است که با توجه به مفاهیم به کار رفته در آثار، می‌توان از آن به عنوان یک موزه آموزشی نیز یاد کرد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر