اجیر کردن آتش افروز ۵۰۰ هزار تومانی برای انتقام از همسر سابق

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی از دستگیری عامل حریق عمدی در محدوده جنوب غرب تهران خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی اظهار کرد: ساعت ۳ صبح ۴ آبان امسال، گزارش حریق خودرویی در منطقه جنوب تهران به پلیس و ماموران آتش نشانی اعلام شد.

وی عنوان کرد: با اعلام این خبر ماموران راهی محل شده و پس از اطفای حریق با صاحب خودرو که زن جوانی بود مواجه شدند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: زن جوان در تحقیقات پلیسی اظهار کرد، نمی‌دانم چه کسی خودروام را آتش زده است. داخل خانه خواب بودم که با صدای همسایه‌ها بیدار شدم و از طرفی متوجه آتش سوزی در خیابان شدم. خودم را بلافاصله به خیابان رساندم و با خودرو تیبا سفید رنگم مواجه شدم که در حال سوختن بود.

سرهنگ نثاری ادامه داد: بدنبال این آتش سوزی، کارآگاهان اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران تحقیقات خود را آغاز کرده و در نخستین گام به سراغ دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه رفتند. بازبینی دوربین‌ها نشان می‌داد که خودروی لیفان قرمز رنگی لحظاتی قبل از آتش سوزی در مقابل خودروی تیبا توقف کرده و یکی از سرنشینان خودرو از داخل آن پیاده شده و بنزین روی خودروی تیبا ریخته و پس از به آتش کشیدن خودرو از آنجا متواری می‌شوند.

وی افزود: بدین ترتیب شماره پلاک خودرو استعلام شده و هویت مالک خودرو که مرد جوانی به نام امیر بود بدست می‌آید.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران از مالک خودرو، مرد جوان ابتدا مدعی شد که از هویت مرد آتش افروز بی خبر هستم. شب حادثه در حال تردد در خیابان بودم که مردی را کنار خیابان دیدم که به انتظار تاکسی بود. چون دیر وقت بود او را سوار خودروام کرده و مرد جوان از من خواست او را در همان حوالی پیاده کنم و بعد هم من آنجا را ترک کردم و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد.

وی گفت:، اما آنچه صاحب خودروی لیفان بیان کرده بود با حقیقت متفاوت بود چرا که دوربین‌ها ضبط کرده بودند که مرد آتش افروز سوار مجدد سوار خودروی لیفان شده است. با نشان دادن فیلم دوربین‌های مداربسته به امیر او به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: یکی از دوستانم به نام شایان ۲ سال قبل از همسرش جدا شده است. او کینه زیادی از همسرش به دل داشت و چند روز قبل به من گفت می‌خواهد از همسرش انتقام بگیرد. درنهایت هم از من خواست در این انتقام گیری با او همراه شوم. برای این کار ۵۰۰ هزار تومان به من و یکی از دوستانم داد و آدرس محل زندگی همسرش و مشخصات خودروی او را نیز به ما داد تا خودرو را به آتش بکشیم.

سرهنگ نثاری اضافه کرد: با اعتراف مرد جوان، شایان که دستور این آتش سوزی را صادر کرده بود و همدست دیگر امیر بازداشت شدند. متهمان در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر