معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان:

مشمولان غایب خود معرف در اولویت اشتغال قرار دارند

سرهنگ مجیدی گفت: مشمولان غایب خود معرف پس از مهارت آموزی و اتمام دوره ضرورت در اولویت بکارگیری در فرصت‌های شغلی استان قرار دارند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، سرهنگ علی مجیدی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان اظهار داشت: بر اساس تصمیمات سازمان وظیفه عمومی ناجا مشمولانی که یک سال و بیشتر از غیبت آنان سپری شده است در طول دوره ضرورت در اولویت دریافت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قرار دارند.

مجیدی اظهار داشت: در استان کردستان نیز با هماهنگی شورای اشتغال استان به ریاست معاون استاندار تصمیم بر آن شد که این افراد پس از اخذ گواهی‌های مهارتی و اتمام دوره ضرورت از اولویت ویژه‌ای در مشغول بکار شدن در واحدهای بخش خصوصی باشند.

او بیان کرد: سازمان وظیفه عمومی ناجا از آذر ماه طرح تشویقی اعزام به خدمت مشمولان غایب بیشتر از یکسال را آغاز کرده که از جمله مشوقات این طرح تعیین محل خدمتی مشمولان در استان و شهرستان محل سکونت آنان است.

او افزود: این مشمولان در صورت تاهل از ۲ ماه کسر خدمت و برای هر فرزند از سه ماه کسر خدمت بهره‌مند خواهند بود.
سرهنگ مجیدی با اشاره به اینکه تا کنون ۲۰۰ کردستانی از این طرح استفاده کرده اند افزود: در چند دوره اعزام به خدمت مشمولان حدود ۳۰ درصد اعزامی‌ها شامل مشمولان غایب بیشتر از یکسال بودند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: واحدهای تولیدی و صنفی که اقدام به بکارگیری مشمولان غایب کنند بار اول ۱۶۳ میلیون ریال (هزینه یک سرباز در هر سال) و بار دوم و بیشتر سه برابر این میزان جریمه نقدی می‌شوند.

او در پایان افزود: هم اکنون وظیفه عمومی به همراه پلیس امکان گروهی را تشکیل داده و اقدام به بازرسی واحدهای صنفی و تولیدی سطح استان می کند و تا کنون نیز برخی از واحدهای متخلف را شناسایی و پرونده آنان را به مراجع قضایی معرفی کرده است.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: سربازی ، انتظامی
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر