اولیانوف: رد مذاکره مستقیم با آمریکا، حرف آخر ایران نیست

نماینده دائم روسیه در نهاد‌های بین‌المللی با اعلام اینکه رد مذاکره مستقیم با آمریکا حرف آخر ایران نیست، از دو طرف خواست به تعهدات برجامی خود بازگردند.

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نماینده دائم روسیه در نهاد‌های بین المللی در وین رد مذاکره مستقیم با آمریکا، را حرف آخر ایران ندانست.

میخائیل اولیانوف در پیامی در حساب توئیتری خود آورد: فکر می‌کنم این حرف آخر ایران نیست. به گفته وزارت خارجه ایران، امتناع از شرکت در مذاکرات غیررسمی ناشی از مواضع ناشیانه برخی از کشور‌ها بوده است. بسیاری از موارد بستگی به نحوه رسیدگی به پرونده هسته‌ای ایران در جلسه شورای حکام آژانس دارد، که امروز آغاز می‌شود.

دیپلمات روس همچنین از شرکت کنندگان در برنامه جامع اقدام مشترک و دیگر اعضای شورای حکام آژانس انرژی هسته‌ای بین المللی خواست تا از "اقدامات ناشیانه و غیرمسئولانه" که می‌تواند چشم انداز‌های احیای کامل توافق هسته‌ای را در آینده نزدیک تضعیف کند، خودداری کنند.

اولیانوف در پیام دیگری آورد: تنها راه برون رفت از بن بست (کنونی برجام) تائید مجدد این مسئله است که همه مشارکت کنندگان برجام از جمله آمریکا، که برای بازگشت اعلام آمادگی کرده، در شرایط یکسانی قرار دارند. مقام ارشد روس به ایران و آمریکا توصیه کرد بدون آنکه خود را درگیر بحث‌های بی حاصل درباره چه کسی باید اول به برجام بازگردد، کنند، همزمان به پایبندی کامل به این توافق هسته‌ای بازگردند.

روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد ایران پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای را رد کرده است.

وال‌استریت‌ژورنال به نقل از دو دیپلمات ارشد نوشت ایران پیشنهاد اتحادیه اروپا و آمریکا برای مذاکره مستقیم با واشنگتن درباره برجام را رد کرده است.

این دو مقام ارشد همچنین با بیان اینکه «ایران خواستار تضمین لغو تحریم‌های آمریکا در صورت گفتگو شده است»، اعلام کردند: «اقدام ایران در رد پیشنهاد مذاکره مستقیم، امید به رایزنی در ماه‌های آینده را از بین نبرده و هنوز جای امیدواری باقی است.»

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، نیز امشب اعلام کرد با توجه به مواضع و اقدامات اخیر آمریکا و تروئیکای اروپایی، ایران زمان را برای برگزاری جلسه غیررسمی پیشنهادی «جوزپ بورل» هماهنگ کننده اروپایی برجام، مناسب نمی‌داند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
جواد
۰۱:۱۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
حرف ما ملت ایران این است آمریکا 42سال با ملت ایران دشمنی کرده.گفتیم ما ملت ایران هیچ دشمنی با کشوری نداریم گفتند بیایید ثابت کنید رفتیم دور یک میز نزدیک دوسال مذاکره کردیم خودشان آنرا برجام نامگذاری کردن.حتی کتبأ به گروه کشورهای قدرتمند تحت نام 5+1تعهددادیم.بدلیل تعهدی که دادیم آنچنان تحریمی علیه ما ملت اعمال کردن که داخل کشور بعداز41سال چنین قحطی نشده بود.قیمت ها نجومی روزانه وساعتی بالا نرفته بود.بدلیل سؤاستفاده از مذاکرات برجامی وجاسوس از اقتصاد ایران با اعزام بازرس وکارمند تمام روزنه های اقتصادی ایران راشناسایی ومسدود کردن.دلار وسکه را غارت کردن تا پول ایران بی ارزش شود.هزاران بنگاه اقتصادی وتولیدی ایران که میلیونها جوان درآنها کار می کردن وامرار ومعاش می کردن بدلیل عدم تأمین مواد اولیه وامثالهم تعطیل کردن سپس به کمک بازوهای رسانه ای خود (اینستاگرام.تیوتر.یوتیوب.فیس بوک) واستخدام ایرانیان مزدور امثال خاندان منهوس پهلوی وسلطنت طلبا جوانان را وکارگران بیکار شده را دعوت به اغتشاش واعتراضات درکف خیابان کردن وتمام اتهامات را وتعطیلی بنگاهها وکارخانه ها را به گردن رهبری انداختن چون رهبری ستون این نظام و انقلاب است او نمی گذارد ایران مجدد مستعمره انگلستان وآمریکا شود و گروهی نادان را داخل کشور با خود همراه کردن.اما بلطف خداوند عزیز و مهربان ونظر لطف امام عصر عج ما ملت ازاین اقدامات ناجوانمردانه گروه 5+1سرافراز بیرون آمدیم.حالا میخواهند ایران رابدون لغو تحریم ها به پشت میز برجام نافرجام بکشند مابقی تعهداتی را از نمایندگان ایران بگیرن که ایران با آن موضوع تعهدات ازاین تحریم هم سربلند بیرون آمده.میخواهند روزنه های باقیمانده مثبت معیشتی ملت ایران را شناسایی کنند تا دراقدامات ناجوانمردانه بعدی خود آن روزنه ها را هم ازملت ایران بگیرن.ما ملت ایران به صراحت خواستار برگشت آمریکا به برجام هستیم باید تحریم ها لغو شود تا مجدد چنانچه اختلافی باایران دارن درمیزگردهای بعدی باایران مذاکره نمایند.امیدواریم دولتمردان فریب زیادخواهی دشمنان خارجی و همدستان داخلی آنان رانخورند و به مطالب منتشر شده در رسانه‌ها توجه نکنند اینستاگرام وسایر رسانهای آنطرف آبی دشمن ملت ایران هستند.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر