تفاوت قیمت میوه در شمال شهر با خرده فروشی ها

قیمت انواع میوه در خُرده‌فروشی‌های تجریش، شهرک قدس و نوبنیاد اختلاف معناداری با بازار‌های جدید میوه و تره بار این سه محله، دارد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، قیمت انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات در ۲۵۳ میدان و بازار میوه و تره بار یکسان است، در صورتی که قیمت واحد‌های خُرده‌فروشی در سطح شهر تفاوت قابل توجهی با هم دارند.

براساس این گزارش، مقایسه قیمت انواع میوه در خُرده‌فروشی‌های سه محدوده تجریش در شمال شهر، شهرک قدس در شمال‌غرب تهران و نوبنیاد در شمال‌شرق تهران با بازار‌های جدید میوه و تره بار این سه محله، اختلاف معناداری دارد که این تفاوت در قیمت سبزیجات و صیفی‌جات به ۳۱ درصد می‌رسد.

برای نمونه، در صورتی که قیمت هر کیلوگرم انگور در بازار‌های میوه و تره بار ۱۴۹۰۰ تومان است، این محصول در واحد‌های میوه‌فروشی اطراف این بازار‌ها در تجریش، شهرک قدس و نوبنیاد با قیمت ۲۸ هزار تومان عرضه می‌شود، یا قیمت سیب قرمز که در بازار‌های جدید ۸۹۰۰ تومان است، در این میوه‌فروشی‌ها به قیمت ۱۶ هزار تومان فروخته می‌شود و یا قیمت نارنگی بندری که در بازار‌های مذکور ۱۴۵۰۰ تومان است، در محله‌های فوق به قیمت ۲۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

گفتنی است، شهروندان این محلات با مبلغی که قبلا برای خرید ۳ کیلوگرم انواع میوه می‌پرداختند، در حال حاضر امکان خریداری ۵ کیلوگرم از همان نوع میوه با همان کیفیت را در بازار‌های میوه و تره بار محله خود دارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: میوه ، تره بار
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر