بی توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وقوع شرایط بحرانی در نوروز را درپی دارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به خطرات جدی شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی گفت: در صورت عادی انگاری احتمال بحرانی شدن شرایط در ایام نوروز وجود دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، فریدون رحمانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به خطرات جدی شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی اظهار داشت: در صورت عادی انگاری احتمال بحرانی شدن شرایط در ایام نوروز وجود دارد.

او افزود: ویروس جهش یافته انگلیسی، بسیار جدی است و احتمال زیاد وجود دارد در ایام نوروز به شرایط بحرانی برسیم.


بیشتر بخوانید


رحمانی با اشاره به زحمات و تلاش‌های صورت گرفته در طول یکسال گذشته کادر درمان، ضمن تقدیر از زحمات وتلاش‌های آنان اظهار داشت: در حال حاضر با افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی کرونا مواجه هستیم.

او با بیان اینکه، نظارت‌ها بر فعالیت بیمارستان ها، کلینیک‌ها و مراکز درمانی در ایام نوروز با قوت ادامه خواهد داشت، از مردم خواست: جهت پیشگیری از ایجاد شرایط بحرانی، ضمن مراقبت‌های لازم، سه اصل استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی وشستشوی دست‌ها را رعایت نموده و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

رحمانی در ادامه خاطر نشان کرد: طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفندماه آغاز و تا ۱۴ فروردین ادامه خواهد داشت.

او با تاکید بر اینکه، دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا، در اجرای برنامه‌ها باید مد نظر قرارگیرد و همه محدودیت‌ها و الزامات و نکات پیشگیرانه در همه موارد رعایت شود، از روسای بیمارستان‌ها خواست: در راستای شناسایی به موقع و جداسازی بیماران در پیش ورودی اورژانس‌های بیمارستانی پذیرنده بیماران عفونی و کووید ۱۹ تمهیدات تریاژ دولایه عفونی را فراهم کنند.

رحمانی همچنین از روسای بیمارستان‌ها خواست: تا با برنامه ریزی و هماهنگی از آمادگی و فعال بودن مراکز درمانی و وجود و حضور نیرو‌های تخصصی و کادر درمانی اطمینان حاصل کنند.

او در پایان متذکر شد، بیمارستان‌ها باید با بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت‌ها آماده ارائه خدمات لازم به مردم در ایام نوروز باشند.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر