آغاز حفاری نخستین حلقه چاه در پروژه طرح توسعه میدان نفتی اهواز یک و ۴

مدیر پروژه‌های حفاری شرکت ملی حفاری ایران از آغاز حفاری نخستین حلقه چاه در پروژه طرح توسعه میدان نفتی اهواز یک و ۴ خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، در اجرای قرارداد میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی (OEID) عملیات حفاری نخستین حلقه چاه با کاربست دستگاه حفاری ۳۸ فتح در پروژه طرح توسعه میدان نفتی اهواز یک و ۴ در قالب طرح توسعه ۲۸ مخزن در مناطق نفت خیز جنوب کلید خورد.

در حاشیه این نشست جهانگیر شجاعی مدیر پروژه‌های حفاری شرکت ملی حفاری ایران به خبرنگار ما گفت: در اجرای این پروژه ملی حفاری با توافق با شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی ۴ دستگاه حفاری اختصاص خواهد یافت و تلاش براین است تا در هم افزایی با شرکت طرف قرارداد به نحو مطلوب این پروژه که مشتمل بر ۱۲ حلقه چاه توسعه‌ای و تعمیری محقق گردد.

مسعود محتشمی فر مدیر پروژه میدان نفتی اهواز یک و ۴ در شرکت (OEID) با بیان اینکه در این پروژه ۲۲ حلقه چاه شامل ۶ حلقه توسعه ای، ۶ حلقه تعمیری و ۱۰ حلقه نصب پمپ‌های درون چاهی تعریف شده است که امروز شاهد آغاز عملیات اولین حلقه چاه تعمیری تکمیلی هستیم، افزود: در اجرای این پروژه که نخستین همکاری مشترک با شرکت ملی حفاری ایران محسوب می‌شود قرار است ۲ دستگاه حفاری سنگین (توان ۲ هزار اسب بخار) و ۲ دستگاه سبک (یک هزار و ۵۰۰ اسب بخار) اختصاص و پروژه در مدت ۲۴ ماه به اتمام برسد.

الیاس قربانی رئیس دستگاه حفاری ۳۸ فتح اظهار کرد: این دستگاه از دکل‌های سنگین روز آمد ملی حفاری است که از سال ۱۳۹۱ به ناوگان شرکت پیوسته و این چهاردهمین چاه است که به وسیله آن در گستره مناطق نفت خیز جنوب حفر و تکمیل می‌شود.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر