کارخانه گچ نهبندان، ظرفیتی مناسب برای توسعه منطقه

فرماندار نهبندان گفت: می توان از ظرفیت بسیار مناسب کارخانه گچ که سال ها راکد بوده برای توسعه منطقه استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، بیکی فرماندار شهرستان نهبندان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی این آمادگی را دارند که در شهرستان نهبندان و بدون جابجایی کارخانه گچ و با حفظ آن، اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی کارخانه جدید کنند.

او افزود: طرح سرمایه گذاران برای راه اندازی کارخانه‌ای است که از کارخانه گچ تبدیل به زنجیره و واحد بعدی آندالوزیت خواهد شد که مواد معدنی آن در شهرستان نهبندان استخراج می‌ شود و در صنایع فولاد و ذوب آهن کاربرد دارد.

بیکی تصریح کرد: می‌توان با واگذاری کارخانه گچ به شکل قانونی به سرمایه گذار دارای صلاحیت و اهلیت، آن را به یک واحد اشتغال زا و فعال تبدیل و از آن در جهت توسعه اقتصادی منطقه استفاده کرد.

فرماندار شهرستان نهبندان با تاکید بر تعیین تکلیف کارخانه گچ عنوان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و قضایی این نگاه را دارند که قفل این واحد بعد از ۱۸ سال توسط شهرداری و شورای شهر باز شده و اقدامی صورت گیرد که به نفع شهرداری و شهرستان باشد.

او در ادامه گفت: دغدغه همه مسولین شهرستان کمک به واحد‌های تولیدی و ایجاد اشتغال در شهرستان است.

 بیکی اظهار کرد: جلسه نهایی در خصوص چگونگی واگذاری و فعالیت کارخانه برگزار و نظرات و پیشنهادات مورد نظر اتخاذ شود و امیدواریم بتوانیم با ایجاد رونق در شهرستان دغدغه شغلی شهروندان عزیز را برطرف کنیم.


بیشتر بخوانید


حجت الاسلام مختاری رئیس دادگستری شهرستان نهبندان گفت: پیگیری‌های صورت گرفته تاکنون به نتیجه مناسب ختم نشده است و عدم تعیین تکلیف کارخانه گچ از مصادیق ترک فعل بوده که قابل پیگیری و اقدام متناسب خواهد بود.

انتهای پیام/ ر ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر