سمپاشی مزارع آبادان علیه ملخ صحرایی

مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: سمپاشی مزارع و نخلستان‌های آبادان علیه آفت ملخ آغاز شد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،حسن دشتی مدیر جهاد کشاورزی آبادان روز سه‌شنبه از تامین پهپاد برای سمپاشی مزارع کشاورزی این شهرستان علیه آفت ملخ‌ صحرایی (دریایی) خبر داد و گفت: سمپاشی مزارع و نخلستان‌های آبادان علیه آفت ملخ آغاز شد.

او تسریع در عملیات سمپاشی ،دقت و کارایی بهتر را از مزایای سمپاشی با پهپاد عنوان کرد و اظهار داشت:بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی آبادان برای مقابله با ملخ‌ صحرایی سمپاشی می شوند.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان افزود: تهیه نقشه هوایی اراضی کشاورزی از دیگر مزایای استفاده از پهپاد است که برای نخستین بار در شهرستان آبادان انجام خواهد شد.

دشتی به فعالیت سه گروه پایش ملخ صحرایی در زمین‌های کشاورزی و نخلستان‌های آبادان اشاره کرد و گفت:تاکنون موردی از حمله ملخ‌ها در منطقه گزارش نشده است اما آمادگی لازم برای  مبارزه با ملخ های مهاجر در سطح شهرستان آبادان وجود دارد.

او همکاری و همراهی کشاورزان منطقه برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی را ضروری  دانست و افزود: یک تیم در حاشیه بهمنشیر، یک تیم در قفاص و یک تیم نیز در بخش منیوحی عملیات پایش را انجام می‌دهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان ازبهره‌برداران و کشاورزان خواست در صورت مشاهده ملخ  از طریق سامانه ۱۳۱ و یا به مراکز کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

آبادان ۱۳ هزار و ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی و بیش از ۲ میلیون اصله نخل خرما دارد.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر