معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان:

مشکل کمبود روغن در خوزستان برطرف شده است/با متخلفان برخورد جدی می‌شود

حسن زاده گفت: با تلاش و همکاری سازمان صمت و ۲ کارخانه تولید روغن، مشکل کمبود روغن در استان برطرف شده است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سید نورالله  حسن زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در ستاد تنظیم بازار خوزستان گفت: با تلاش و همکاری سازمان صمت و ۲ کارخانه تولید روغن مشکل کمبود روغن در استان برطرف شده است و از واحد‌های صنفی و فروشگاه‌ها تقاضا داریم که نهایت همکاری را برای رفاه حال مردم در این بخش داشته باشند.

او با بیان اینکه  برخلاف سایر استان‌ها که همچنان با مشکل کمبود روغن خوراکی مواجه هستند در خوزستان این مشکل برطرف شده است، افزود:  با متخلفان در این بخش برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

حسن زاده  اظهار داشت: ۲ نرخی بودن کالا‌ها باعث می‌شود تا فضایی برای فساد و تخلف ایجاد شود و کالا با قیمت چند برابر به دست مردم برسد، به همین منظور با ستاد تنظیم بازار کشور و وزارت صمت نامه نگاری انجام دادیم تا ۲ نرخی بودن کالا‌ها حذف شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در خصوص  وضعیت تامین نهاده‌های دامی در استان بیان کرد: با توجه به اینکه در فصل بهار برداشت گندم و چغندر آغاز می‌شود و کامیون‌های زیادی در این بخش کار حمل و نقل را انجام می‌دهند با هماهنگی استاندار خوزستان نامه نگاری با مرکز انجام دادیم تا ۹۰ درصد نهاده‌های دامی در بندر حمل و در بازار عرضه شود تا در زمان پیک استفاده از کامیون‌ها با مشکل حمل و عرضه نهاده در بازار استان مواجه نشویم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۷۰ درصد نهاده‌های دامی بوسیله بخش خصوصی تامین می‌شود و به دلیل اینکه بخش خصوصی در تامین ارز با مشکلاتی مواجه می‌شود در موارد زیادی در تامین و یا قیمت نهاده با مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: در تولید دام سبک و سنگین مشکلی وجود ندارد، اما همچون چند ماه گذشته قاچاق دام سبک از استان شدت گرفته و به همین دلیل با کمبود و افزایش قیمت این شاخص در بازار مواجه شده ایم.

او افزود: برای تشدید نظارت‌ها و کنترل‌ها و برخورد با قاچاق دام در خوزستان با واحد‌های امنیتی استان مکاتبه می‌کنیم تا از خروج دام از استان به کشور دیگر جلوگیری شود.

وی در خصوص  وضعیت تامین مرغ در بازار خوزستان تصریح کرد: آمار‌هایی که از میزان تولید مرغ در استان وجود دارد با خروجی و وضعیت عرضه این کالا در بازار بسیار متفاوت است و رصد تحویل مرغ از مرغداری‌ها به کشتارگاه‌های استان بر اساس میزان تولیدی که دارند باید با شدت و جدیت بیشتری انجام شود.

مصطفی کنارکوهی  مدیرکل دامپزشکی خوزستان نیز  بیان داشت: در برخی موارد مرغداری‌ها میزان جوجه ریزی را بالاتر از حد واقعی اعلام می‌کنند و نهاده بیشتری را دریافت می‌کنند، این موضوع می‌تواند باعث فروش نهاده در بازار آزاد با قیمت‌های بالاتر شود.

او  میزان تولید مرغ در خوزستان را مناسب عنوان و اظهار کرد: آمار تولید مرغ در استان کم نیست، اما قیمت مرغ در بازار متناسب با قیمت مصوب نیست و  عملیاتی کردن طرح‌های نظارتی و رصد سازمان جهاد کشاورزی بر عرضه مرغ در خوزستان می‌تواند جلوی بسیاری از تخلفات در این بخش را بگیرد و باعث کاهش تنش بازار مرغ شود.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر