بهره برداری از طرح های برق رسانی به پنج روستای استان اصفهان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان گفت: طرح برق رسانی به پنج روستای استان اصفهان با حضور مجازی وزیر نیرو در قالب چهل و سومین « هفته پویش " هرهفته_الف_ب_ایران" » به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، حمید علاقمندان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان گفت:در طرح برق رسانی، روستا‌های چشمه دره و مسیح آباد شهرستان سمیرم، آردران (چشمه نقشی) شهرستان شهرضا و پازن وکژدمه شهرستان دهاقان از این انرژی برخوردار شدند.

اواعتبار هزینه شده برای برق دار شدن این روستا‌ها را بیش ۲۱ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تامین روشنایی و انرژی برق روستا‌ها اثرات مثبتی همچون مهاجرت معکوس اهالی و توسعه سطح زیرکشت و توسعه سطح گلخانه‌ای به دلیل اجرای آبیاری قطره‌ای با استفاده از انرژی برق را به همراه داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان اظهار کرد: با وجود هزینه‌بر بودن، برق رسانی به مناطق روستایی غرب و جنوب استان در اولویت این شرکت قرار گرفته است.

او همچنین توسعه گردشگری منطقه و ایجاد بوم‌گردی در روستای پازن، توسعه دامداری صنعتی در این مناطق بخصوص روستای کژدمه، ایجاد اشتغال دائم با توجه به توسعه گلخانه‌ها و دامداری‌های صنعتی را از جمله پیامد‌های اجتماعی و اقتصادی اجرای این طرح دانست.

علاقمندان افزود: ایجاد سکونت دائم در روستا‌های مسیح آباد سمیرم و آردران شهرضا، توسعه دامداری صنعتی و سنتی در روستای مسیح آباد، توسعه کشاورزی و صرفه جویی در مصرف آب با تکنولوژی در آبیاری و اشتغال دائم در روستا‌های مسیح آباد و آردران از دیگر پیامد‌های و محرومیت زدایی از اهالی مناطق این ۵ روستاست.

در آخرین پروژه ایستگاه چهل و سوم پویش هرهفته_الف_ب_ایران، ۸۳ روستای ۱۷ استان کشور شامل اصفهان، آذربایجان‌شرقی و غربی، بوشهر، جنوب کرمان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد برق‌رسانی می‌شود.

بر اساس آمار موجود در سال ۱۳۵۷ و در اوایل انقلاب اسلامی ۷۰ درصد از جمعیت ایران در روستا‌ها سکونت داشتند، اما هم اکنون ۲۶ درصد از جمعیت کشور معادل ۲۰ میلیون ایرانی در روستا‌ها زندگی می‌کنند.

استان اصفهان با پنج میلیون و ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارای بیش از یکهزار و ۷۰۰ روستا و آبادی با جمعیت افزون بر ۶۱۰ هزار نفر است که ۹۳۵ روستای اصفهان بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارد که روستا‌های این استان دارای ظرفیت‌های گردشگری، صنعتی، کشاورزی و فرهنگی هستند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر