رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام:

مهمترین عامل شناخته شده درتصادفات رانندگی عامل انسانی است

سرهنگ کهزادی گفت: مهمترین و پررنگ‌ترین عامل شناخته شده در تصادفات رانندگی عامل انسانی با سهم بیش از ۷۰ درصدی است.

سرهنگ ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام  در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ اظهار داشت : در تجزیه و تحلیل علل حوادث ترافیکی، هر تصادف در نتیجه ۳ عامل خطای انسانی، نقص راه و نقص فنی وسیله نقلیه رخ می‌دهد که خطای انسانی بیشترین سهم و نقش را در شکل گیری حوادث و سوانح ترافیکی دارد.

او افزود: هر چه فرهنگ صحیح رانندگی، بیشتر نهادینه شود اثربخشی سایر اقدامات در زمینه راه و وسیله نقلیه بیشتر است بنابر این سرمایه گذاری فرهنگی در آموزش رانندگان بسیار موثر است.

رئیس پلیس راهور استان ایلام خاطر نشان کرد: در واقع بخشی از جامعه و عامل انسانی را می‌توان با فرهنگ سازی و آموزش نسبت به اجرای مقررات همراه کرد، ولی بخش دیگر نیازمند اعمال مقررات است، اگر اعمال مقررات وجود نداشته باشد فرهنگ سازی به تنهایی کارساز نیست.

سرهنگ کهزادی همچنین با بیان اینکه راه و محیط پیرامون آن جزء لاینفکی از ترافیک و سیستم حمل و نقل است، تصریح کرد: راه دومین عنصر و عامل تاثیرگذار در وقوع سوانح ترافیکی است که سهم ۱۵ درصدی در شکل گیری حوادث دارد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تاثیر علائم عمودی و افقی موجود در راه و حریم آن بر ایمنی و کیفیت تردد بسیار قابل توجه است. افزود: ساخت و سازها، ایجاد راه‌های دسترسی، وجود تابلو‌های تبلیغاتی و اختصاصی، تاسیسات زیر بنایی، موانع موجود در حاشیه راه همگی بایستی بر اساس قوانین جاری و دستورالعمل‌های فنی، برنامه ریزی و اجرا و یا حذف شود.

رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی استان فراوانی نقاط حادثه خیز را یکی دیگر از چالش‌های راه‌های درون و برون شهری استان دانست و تصریح کرد: متاسفانه راه‌های درون و برون شهری استان به علت عبور از مناطق کوهستانی و صعب العبور دارای نقاط پر تصادف فراوانی است که تعدادی از این نقاط در سنوات گذشته با همکاری سازمان راهداری و شهرداری‌ها حذف و اصلاح شده اند.

سرهنگ کهزادی در پایان گریزی به وضعیت تصادفات درحوزه درونشهری زد و خاطرنشان کرد:بحمدالله پلیس راهور استان با همکاری سایر دستگاه‌های متولی ترافیک و همراهی خوب رانندگان توانسته است در ۱۱ ماهه سال ۹۹ به کاهش ۳۸ درصدی فوتی ۲۳، درصدی تصادفات جرحی و ۱۹ درصدی تصادفات خسارتی دست یابد و برای سومین سال متوالی، بار دیگر رتبه برتر کاهش تصادفات فوتی به استان ایلام رسید که امیدوارم با مشارکت خوب مردم و مسئولان بتوانیم درسال‌های آتی روند کاهشی تصادفات را در استان ادامه دهیم.

انتهای پیام / غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر