ضرورت ترویج حفاظت از روحیه انقلابی در برابر فرسایش معنوی

استاندار سمنان گفت: آحاد جامعه باید در مراقبت و حفاظت از فرسایش معنوی به عنوان عقبه کارآمد برای روحیه انقلابی جامعه تلاش کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت  ابراز داشت: توسعه یک فرهنگ با تجلیل متفاوت است، اما مسوولان بیشتر به سمت تجلیل پیش می‌روند.

او با تاکید بر اینکه شاخص‌های مورد توجه شهدا، تعیین و احصاء شود، بیان کرد: شهدا حاضر و ناظر در جامعه هستند و ما نیز باید بدنبال شناسایی شاخص‌های ارزشی باشیم که مورد توجه شهدا قرار گرفته است.

آشناگر تصریح کرد: فرهنگ شهادت باید به نسل‌های آینده منعکس شود، چرا که آنان تشنه الگوگیری و آموختن معارف نهفته در این فرهنگ هستند.

او یادآور شد: برنامه‌هایی هم، چون تجلیل نباید موضوع کار جلسات شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت باشد، بلکه در این جلسات باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دنبال شود و تجلیل به وسیله دستگاه‌های مختلف به انجام می‌رسد.

استاندار سمنان تاکید کرد: فرهنگ شهادت و ایثار باید به صورت عملی در جامعه ترویج شود و اگر عامل به حرف خود نباشیم، اثرگذاری کلام کم می‌شود.

او ادامه داد: یکی از خصلت‌های شهدا و خانواده‌های آنان، توکل به خدا است و هیچ ایثارگری یافت نمی‌شود که جز خدا از کسی توقع داشته باشد.

استاندار سمنان با بیان اینکه خدمت به مردم به عنوان یک اقدامات ارزشمند باید توسعه یابد، افزود: باید به دنبال شناخت مشکلات مردم و گره‌گشایی از آن‌ها باشیم.

او اظهار داشت: نسبت به توسعه و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه غفلت شده و باید فرهنگ ایثار و شهادت در گام اول در وجود افراد و سپس در جامعه نهادینه شود.

به گفته آشناگر کم‌رنگ شدن فرهنگ ایثار و شهادت آسیب جدی جامعه محسوب می‌شود و اگر روحیه ایثارگری از بین برود، قطعاً سستی و رخوت در جامعه ایجاد خواهد شد که نه تنها در حل مسائل خود دچار مشکل می‌شویم بلکه شاهد اثرگذاری جدی آن در جامعه نیز خواهیم بود.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر