افزایش ۲۸ درصدی صادرات در استان سمنان

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان گفت: درآمد امسال صادرات استان سمنان تا پایان دی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان،  علی اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: درآمد امسال صادرات استان سمنان تا پایان دی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش و وزن مجموع محصولات صادر شده استان ۶ درصد کاهش یافت که به معنی افزایش ارزش افزوده کالا‌های صادراتی است.

او ابراز داشت: ۸۱ قلم کالا از استان به ۴۸ کشور در سال جاری صادر شد که مبلغ این صادرات معادل ۲۵۰ میلیون دلار و وزن آن معادل ۲۸ هزار تن بود.

جمعه ای افزود: میزان واردات استان تا پایان دی سال جاری ۱۳ هزار تن با ارزش ۵۵ میلیون دلار بود که بیشتر آن شامل کالا‌های مصرفی می‌‎شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: عملکرد ۱۵ واحد صادراتی استان با دریافت امتیاز از سازمان صنعت، معدن و تجارت، گمرک، استاندارد و اتحایه صادرکنندگان استان ارزیابی شد و صادرکنندگان برتر انتخاب شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان نیز در این نشست ابراز داشت: کمیته ارزیابی صادرکنندگان استان ۱۵ شاخص برای انتخاب صادرکنندگان برتر داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به دارا بودن گواهینامه بین‌المللی، درج آگهی تبلیغاتی در پایگاه‌های بین‌المللی، دارا بودن پایگاه به زبان خارجی، رشد صادراتی در سال ۹۸ و دارا بودن نشان استاندارد بین‌المللی اشاره کرد.

علی تشنه‌دل گفت: در سال ۹۸، ۲۶ هزار تن کالا از استان سمنان صادر شد که نسبت به سال قبل آن ۱۱ درصد کاهش یافت در حالی که ارزش این صادرات ۲۳۹.۵ میلیون دلار بود و ۴۳ درصد افزایش داشت.

او افزود: واردات امسال استان سمنان تا پایان دی ۹۹، از نظر وزنی ۲۵ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۱۴ درصد افزایش داشت و بیشتر شامل مواد اولیه تولید و ماشین‌آلات بود.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر