در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ورود سامانه بارشی جدید از پایان هفته/ کاهش دمای هوا در نیمه شرقی کشور

ضیائیان گفت: از پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می‌شود و زمینه ساز بارش باران و کاهش دما خواهد شد.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، تصریح کرد: امشب در  برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و سواحل دریای خزر بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد: فردا در شمال غرب، سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده رخ خواهد داد.

ضیائیان با بیان اینکه روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب به کشور در شمال غرب، غرب، جنوب غرب بارش خواهیم داشت گفت: همچنین در مناطق جنوب، استان‌های ساحلی خزر، شمال فارس، اصفهان و در اواخر وقت در دامنه‌های جنوبی البرز شاهد بارش باران خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: روز جمعه با تقویت سامانه بارشی، گستره بارش‌ها به شمال شرق و شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

ضیائیان یادآور شد: روز شنبه فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق خواهد بود و در اواخر وقت این روز سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.

او ادامه داد: پیامد ورود این سامانه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف، وزش باد شدید موقت در مناطق گرمسیر و جنوبی و رگبار و  رعد و برق خواهد بود.

ضیائیان توضیح داد: روز چهارشنبه دمای هوا در سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش می‌یابد و در روز‌های پنجشنبه و جمعه دمای هوا کاهش خواهد یافت . روز‌های جمعه و شنبه در شمال شرق و روز‌های شنبه و یکشنبه در شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق دمای هوا کاهش خواهد یافت و این نوسانات دمایی بین ۶ تا ۸ درجه خواهد بود.

او درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری و در بعد از ظهر همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین دمای هوا به ۱۷  درجه و کمترین آن به ۸ درجه می رسد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر