بیش از ۵۰ نوع کتاب در کنگره ملی شهدای یزد تالیف شد

رئیس کمیته تالیف، تدوین و تولیدات دومین کنگره ملی شهدای استان یزد از تالیف بیش از ۵۰ عنوان کتاب در دومین کنگره ملی شهدای یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، منصور زارع، رئیس کمیته تالیف، تدوین و تولیدات دومین کنگره ملی شهدای استان یزد با بیان اینکه برنامه‌های این کمیته در ۹ گام پیگیری می‌شود، گفت: در گام اول، بانک اطلاعاتی شهدای استان تکمیل و شهدا بر اساس مسئولیتشان در زمان جنگ سطح بندی و در نهایت برنامه ریزی برای تالیف ۴۰ عنوان کتاب انجام شد.

او افزود: با همکاری نویسندگان استان تعداد کتاب‌های تالیف شده از ۴۰ کتاب برنامه ریزی شده، فراتر رفته و تعداد آن‌ها به ۵۳ عنوان کتاب رسیده است.

زارع با بیان اینکه در کمیته تالیف کنگره امسال بر کیفی سازی آثار و تسریع در فرایند تولید تاکید شده است، ادامه داد: به همین منظور هفت کار گروه شهدا، جانبازان، اسناد، تاریخ شفاهی دفاع مقدس، آزادگان، رمان و داستان و کارگروه شعر، هنر و نقاشی تشکیل شد.

رئیس کمیته تالیف، تدوین و تولیدات دومین کنگره ملی شهدا با بیان اینکه استان یزد پیشرو در چاپ کتب دفاع مقدس است، ادامه داد: بیست کتاب از سرداران استان که تا کنون هیچ کتابی از زندگی نامه آن‌ها منتشر نشده است، تالیف و ۹ کتاب از سرداران شهیدی که از قبل منتشر شده است مجدد تالیف خواهد شد.

او با بیان اینکه از ظرفیت سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف برای تولید کتاب‌ها استفاده می‌شود، افزود: حوزه هنری، کانون مساجد و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/و

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر