معرفی و تقدیر از واحد خدماتی سبز چهارمحال و بختیاری در همایش ملی

در بیست و دومین همایش ملی تقدیر از واحد‌های صنعتی، معدنی و خدماتی سبز یک واحد خدماتی از چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در بیست و دومین همایش ملی تقدیر از واحد‌های صنعتی، معدنی و خدماتی سبز یک واحد خدماتی از این استان معرفی شد.

او افزود: کمیته انتخاب صنعت، معدن و خدمات سبز در سازمان حفاظت محیط زیست کشور، مجتمع گردشگری آفتاب چغاخور از این استان را به عنوان «واحد خدماتی سبز» تعیین و از این واحد در بیست و دومین همایش ملی صنعتی، معدنی و خدماتی سبز تقدیر شد.


بیشتر بخوانید


احمدی اضافه کرد: ثبت نام به صورت خوداظهاری در سامانه جامع حفاظت محیط زیست، دریافت مستندات به صورت الکترونیکی در اجرای مدیریت سبز، تعیین و ارزیابی براساس شاخص و معیار‌های امتیازدهی در دستورالعمل فراخوان، دریافت نظرات ادارات کل و دریافت استعلام‌های ضروری از واحد‌های مرتبط، بخشی از فرآیند بررسی و انتخاب در این همایش بوده است.

او ادامه داد: در این دوره، صنایع، معادن و خدمات سبز در ۱۰ گروه بررسی شده‌اند.

احمدی هدف از برگزاری این همایش را ایجاد نگرش زیست محیطی، ایجاد بستر مناسب رقابت در بازار‌های بین‌المللی، تشویق و قدردانی از واحد‌های فعال، ایجاد فضای تبادل تجربیات میان فعالان، رشد اقتصادی همگام با کاهش آلودگی‌ها و برقراری ارتباط سازنده بین سازمان حفاظت محیط‌زیست و واحد‌های صنعتی، معدنی و خدماتی عنوان کرد.

در بیست و دومین همایش ملی تقدیر از واحد‌های صنعتی، معدنی و خدماتی سبز کشور، ۲۵۹ واحد برای شرکت کردند، که شامل؛ ۲۱۵ واحد صنعتی، ۲ واحد معدنی و ۴۲ واحد خدماتی می‌شوند.

براساس اعلام دبیرخانه این همایش، در سال آینده، روز اول اردیبهشت ماه فراخوان همایش سال ۱۴۰۰ اعلام، و در در روز هوای پاک برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر