«صالح» شایعه طرح آمریکا برای حکومت مشارکتی را رد کرد

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان شایعه تلاش خلیلزاد برای ایجاد حکومت مشارکتی در افغانستان را رد کرد.

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان شایعه تلاش خلیلزاد برای ایجاد حکومت مشارکتی در افغانستان را رد کرد و تاکید ورزید که هیچ کسی صلاحیت لغو قانون اساسی را ندارد.

امرالله صالح گفته: «لطفا آسیاب شایعات نباشید. اساس نظام جمهوری اسلامی افغانستان قانون اساسی است که با رای مستقیم مردم ساخته شده است. کسی صلاحیت لغو و باطل سازی قانون اساسی را ندارد.»

صالح تاکید کرد که در دو دور جلسات با هیات آمریکایی به ریاست خلیلزاد شرکت داشته و محور بحث های دو طرف، پروسه صلح، تقویت مناسبات دو جانبه میان آمریکا و افغانستان، تحلیل و بررسی استراتژی فریب و چند رویگی طالبان و پاکستانی‌ها  و اینکه چگونه اراده واقعی مردمی افغانستان در تمام پروسه تمثیل گردد متمرکز بوده است. 

به گفته وی، دشمن گاهی از صلح سخن می گوید ولی همیشه متوسل به خدعه و نیرنگ و کشتار است.  در عمل و کردار طالبان هیچ نوع نشانه‌ای از صلح و تفاهم دیده نمی‌شود. 

این در حالی است که پس از ورود خلیلزاد به کابل و دیدار او با رهبران سیاسی، شایعاتی مطرح است که گویا خلیلزاد برای ایجاد حکومت مشارکتی تلاش می‌کند و نیز سعی دارد تا این حکومت از طریق نشستی همانند نشست بن ایجاد گردد.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر