پایانه مرزی بازرگان رتبه نخست کشور را در تردد کامیونی کسب کرد

مدیر پایانه مرزی بازرگان گفت: امسال با توجه به تردد ۱۴۵ هزار و ۱۹۹ دستگاه کامیون، این پایانه مقام نخست کشوری را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه، جابر اکبرزاده  مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز یکی از پایانه‌های مهم زمینی کشور است، گفت: امسال با توجه به تردد ۱۴۵ هزار و ۱۹۹ دستگاه کامیون، این پایانه مقام نخست کشوری را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

اکبرزاده  اظهار داشت: همه این تردد‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده که توسط همکاران مرکز بهداشت در نقطه صفر مرزی صورت می‌گیرد.

او افزود: این پایانه به ویژه در این ایام کرونایی به صورت ۲۴ ساعته فعال است و تمامی همکاران مستقر در این مرز به صورت شبانه روزی در سال جهش تولید نقش آفرینی می‌کنند.

مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز ۴۴۰ دستگاه است، ادامه داد: در این مدت ۶۷ هزار و ۱۲۵دستگاه کامیون از کشور خارج شده که به علت شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های تجاری ناشی از آن، نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

او اضافه کرد: همچنین تعداد کامیون ورودی به کشور از این پایانه نیز امسال ۷۸ هزار و ۷۴ دستگاه بوده در حالی که سال گذشته در این مدت ۱۵۳ هزار و ۸۴۷ دستگاه بود.

اکبرزاده اظهار داشت: عمده کالا‌های صادراتی در این مدت شامل محصولات کشاورزی و پتروشیمی و مصنوعات سنگی و فلزی بود که به کشور‌های آسیایی و اروپایی صادر شد.

مدیر پایانه مرزی بازرگان همچنین عمده کالا‌های وارداتی از طریق این پایانه مرزی را انواع ماشین آلات صنعتی، رنگ، اسکلت فلزی، انواع پارچه، لوازم و قطعات یدکی عنوان کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر