رئیس مرکز بهداشت قم؛

کنترل بیشتر مبادی ورودی استان قم الزامی است

محبی خواستار کنترل بیشتر مبادی ورودی استان به ویژه ورود مسافران استان‌های جنوبی کشور به قم شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،سیامک محبی رئیس مرکز بهداشت قم، با اشاره به برخی چالش‌های اخیر در مبارزه با کرونا گفت: روز‌های پایانی سال و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و پاساژ‌ها و همچنین شلوغی خیابان‌ها و معابر حتی در ساعات منع تردد شبانه، یکی از مهم‌ترین این چالش هاست که می‌تواند استان را از وضعیت آبی خارج کند.

رئیس مرکز بهداشت قم اضافه کرد: البته افزایش مراسم‌ها بویژه در تالار‌های پذیرایی بر اساس مناسبت‌های ماه‌های رجب و شعبان، از دیگر چالش‌های موجود در زمینه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و وارد نشدن به موج چهارم این بیماری در استان است.

محبی جمعه پایانی سال و زیارت اهل قبور را از دیگر چالش‌های فراروی مبارزه به کرونا خواند و خواستار توجه بیشتر به مدیریت این روز شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در عین حال یادآور شد: متأسفانه در این روز‌ها شاهد این هستیم که ورود مسافران از استان‌های جنوبی کشور به قم بویژه استان خوزستان با وضعیت قرمز کرونایی، همچنان به صورت عادی ادامه دارد، در حالی که لازم است تا مبادی ورودی شهر از جمله جاده ها، پایانه‌های مسافربری و همچنین ایستگاه قطار با دقت بیشتری کنترل و پایش شوند.

محبی در ادامه به افزایش ابتلا به کرونا در برخی روستا‌های استان توجه داد و افزود: متأسفانه برخی اطلاع رسانی‌ها در فضای مجازی برای برگزاری مراسم‌های مختلف مذهبی و اجتماعی در استان ادامه دارد که در این باره نیز باید تدبیری اندیشیده شود.

رئیس مرکز بهداشت قم همچنین به آلوده‌تر بودن برخی مناطق شهر نسبت به دیگر مناطق اشاره و بیان کرد: اطلاع رسانی از طریق اتومبیل‌های سیار و همچنین افزایش گشت‌های مشترک نظارت و بازرسی در این مناطق می‌تواند آگاه سازی بیشتر مردم را به دنبال داشته باشد.

محبی در عین حال از خادمان مشاهد مشرّفه به ویژه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران خواست تا تذکر‌های جدی تری به افرادی که بدون استفاده از ماسک و یا بدون رعایت فاصله گذاری در این اماکن حضور پیدا می‌کنند داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم سپس به تداوم طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی در استان اشاره کرد و گفت: این طرح با همیاری و همکاری نیرو‌های آموزش دیده مرکز بهداشت، بسیج و هلال احمر در قالب تیم‌های مختلف نظارتی، حمایتی و مراقبتی ادامه دارد.

محبی افزود: در هفته اخیر بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ مورد نمونه گیری و همچنین بیش از ۵۰ مورد مراقبت در منزل در طرح شهید سلیمانی انجام شده است، ضمن آن که ۹۷ درصد افراد رهگیری شده نیز تست داده اند.

رئیس مرکز بهداشت قم در پایان سخنان خود از افزایش تذکرها، اخطار‌ها و پلمپ‌ها در هفته‌های اخیر و در قالب نظارت‌های انجام شده در طرح شهید سلیمانی خبر داد و بیان کرد: نظارت‌های تیم‌های نظارتی مرکز بهداشت، بسیج و هلال احمر در این طرح ادامه دارد که البته امیدواریم این نظارت‌ها در روز‌های پایانی سال بیش از پیش باشد.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر