تامین زمین برای ۶۹۳ متقاضی طرح ملی مسکن ویژه فرهنگیان در استان یزد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: از دو هزار و ۴۶۰ فرهنگی متقاضی نهایی شده، نزدیک به ۷۰۷ نفر واجد شرایط هستند و برای ۶۹۳ نفر تامین زمین شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، محسن صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در جلسه کمیته طرح اقدام ملی مسکن ویژه فرهنگیان گفت: این جلسه با هدف اجرای طرح ملی اقدام ملی مسکن و برای سرعت بخشیدن به ساخت مسکن برای فرهنگیان استان برگزار شد که از ۲۴۶۰ فرهنگی متقاضی نهایی شده، نزدیک به ۷۰۷ نفر واجد شرایط هستند و برای ۶۹۳ نفر تامین زمین شده است.

او افزود: در شهر‌های یزد، مهریز، اشکذر و منطقه زارچ ساخت مسکن با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و سازمان راه و شهرسازی استان انجام خواهد شد و در دیگر شهرستان‌ها هم با پیگیری و تعاملی که با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت گرفت، احداث واحد‌های مسکونی برای فرهنگیان انجام خواهد شد.

رضا یادگاری، مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز در این جلسه گفت: تسهیلاتی که در قالب طرح اقدام ملی مسکن برای فرهنگیان مد نظر گرفته شده واگذاری زمین است که این واگذاری در دو قالب صورت می‌گیرد.

او افزود: اگر از لحاظ قیمت و در یک بازه باشد، ممکن است به صورت اجاره ۹۹ ساله باشد و اگر قیمت زمین بالاتر از یک حدی باشد واگذاری زمین به صورت فروش اقساطی است که آن هم با فروش اقساط ۱۰ ساله بوده که یک تسهیلات بسیار خوبی در ارتباط با زمین است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تخصیص وام بانکی را یکی دیگر از تسهیلات اختصاص یافته به این طرح دانست و اظهار داشت: در این طرح یکصد میلیون تومان وام بانکی به متقاضیان تعلق می‌گیرد که در ابتدا در قالب تفاهم نامه ۱۷۰ هزار واحد بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش تعاملاتی صورت گرفته است.

او ارائه سایر تسهیلات بانکی را از اختیارات وزارت آموزش و پرورش دانست که می‌تواند در اختیار فرهنگیان قرار گیرد و کمکی باشد برای این که پرداخت مابه التفاوت از سوی اعضا کمتر باشد.

یادگاری صدور پروانه ساختمانی با ۵۰ درصد تخفیف در عوارض پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن و تخفیف تا ۵۰ درصد در خدمات نظام مهندسی با توجه به مصوبات شورای مسکن و تفاهمنامه‌های کشوری را از دیگر تسهیلات این طرح برشمرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اظهار داشت: در ارتباط با بحث تامین زمین برای همه شهر‌ها تصمیم لازم گرفته شد و ضروری است برای شهر یزد هم در سه نقطه که مورد نظر است با توجه به ترتیب متقاضیان واریز وجه صورت گیرد تا بتوانیم زمین‌ها را تکمیل کنیم و با همت همه اعضاء در بازه زمانی بسیار محدود و کوتاهی بتوانیم فرهنگیان محترم را صاحب مسکن کنیم.
علیرضا قربانیان، مدیر کل بنیاد مسکن استان نیز گفت: با توجه به اینکه بنیاد مسکن در شهر‌های زیر یکصد هزار نفر متولی امر اقدام ملی مسکن است و با همکاری و تعامل بسیار خوبی که اداره کل راه و شهرسازی داریم و زمین‌هایی که در اختیار ما گذاشتند و امروز هم تقسیم بندی آن‌ها انجام شد، آن زمین‌هایی که از طریق وقف در اختیار بنیاد هست با توجه به ثبت نام‌هایی که انجام شده است در اختیار فرهنگیان قرار می‌دهیم.

قربانیان اظهار داشت: در ارتباط با ساخت نیز توافقات کشوری برای فرهنگیان انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم اگر بنیاد ساخت شد با مدیریت خود ما در اختیار فرهنگیان قرار دهیم و همکاری‌های لازم را در خصوص صدور پروانه و نظام مهندسی هم داشته باشیم.

محسن موحدی فرد، مدیر کل آموزش و پرورش استان هم ضمن تشکر از معاون عمرانی استاندار و همراهی و مساعدت مدیران کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار امیدواری کرد: در دو جلسه‌ای که با موضوع طرح اقدام ملی مسکن فرهنگیان تا پایان سال خواهیم داشت اتفاقات خوبی برای مسکن فرهنگیان رقم بخورد.

انتهای پیام/و

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر