مدیرکل کمیته امداد امام خمینی «ره» استان ایلام مطرح کرد؛

افزایش مشارکت مردم استان ایلام در کمک به نیازمندان

موسی نژاد گفت:امسال خوشبختانه میزان مشارکت مردم استان ایلام در کمک به نیازمندان نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ قنبر موسی نژاد مدیر کل کمیته امداد امام خمینی «ره» استان ایلام در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام که در آستانه هفته احسان و نیکوکاری و سالروز تأسیس کمیته امداد صورت گرفت ، گفت: توانمند سازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده‌ها همچنان گفتمان اصلی کمیته امداد بوده و اعتقاد داریم هر فردی از جامعه مددجویی که توانایی کار و فعالیت را داشته باشد باید وارد عرصه شود و کمیته امداد زمینه این مهم را فراهم خواهد کرد.

او با اشاره به فعالیت‌های اشتغال زایی کمیته امداد اظهار کرد: در حالی که سال گذشته میزان تسهیلات پرداختی به مددجویان از محل تبصره ۱۶ بانک‌ها ، ۸۰ میلیارد تومان بوده است این رقم امسال تاکنون به ۱۲۰ میلیارد تومان رسیده است و تاکنون ۱۰۰ درصد این تسهیلات جذب شده است.

موسی نژاد اظهار کرد: بر این اساس امسال تاکنون برای بیش از هشت هزار نفر نیازمند در این استان شغل ایجاد شده است و از طریق راهبران شغلی نیز ۲ هزار و ۴۰۰ نفر و از طریق کاریابی نیز ۳۸۰ نفر بکارگیری شده اند.

او به مشارکت خوب مردم استان ایلام در دستگیری از نیازمندان اشاره کرد و گفت: امسال علی رغم مشکلات اقتصادی زیاد و بیماری کرونا، خوشبختانه میزان مشارکت مردم استان در کمک به نیازمندان نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تأمین مسکن نیازمندان را یکی دیگر از خدمات شاخص کمیته امداد عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش‌هایی که صورت گرفته هم اکنون نیاز مسکن مددجویان واجد شرایط در برخی شهرستان‌های استان از جمله دهلران، بدره و سیروان به صفر رسیده است و در زمینه مسکن خانواده‌های ایتام فاقد مسکن نیز همه این خانواده‌ها تا نیمه سال آینده صاحب مسکن می‌شوند.

انتهای پیام/ ن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر