معرفی چهار واحد تولیدی منتخب ملی در فارس

چهار واحد تولیدی فعال فارس در همایش ملی تجلیل از خانه‌های بهداشت کارگری برتر در ایام شیوع ویروس کرونا که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، به عنوان منتخب ملی معرفی شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، در این مراسم که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، از کارخانه گلسار فارس منتخب ملی کارفرمایان برگزیده حوزه مسوولیت پذیری اجتماعی به دلیل ارتقای سلامت نیروی کار، سالم سازی محیط کار و حفظ اشتغال موجود در شرایط کرونا تقدیر شد.

این واحد تولیدی با وجود کرونا و بروز مشکلات متعدد در حوزه اقتصادی در سال ۹۹ نه تنها تعدیل نیرو نداشته بلکه ۱۲۰ نیروی جدید نیز استخدام کرده که  دستورالعمل‌های بهداشتی در این واحد تولیدی در سطح بسیار مناسبی رعایت شده است.

 در بخش کارفرمایان سلامت محور  ۲ کارخانه لاستیک دنا و شرکت پشم شیشه استان فارس و  خانه‌های بهداشت کارگری برتر  نیز خانه کارگر ۲ واحد تولیدی این استان شامل شرکت لبنیاتی رامک و شرکت گلسار فارس به عنوان واحدهای برتر معرفی شدند.

عملکرد واحدهای تولیدی در ایام شیوع کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پیشگیری از ابتلای کارگران به کرونا و  اخراج نکردن  نیرو از جمله شاخص‌های انتخاب واحدهای برتر در این همایش بوده است.

براساس مفاد قانون کار، واحدهای تولیدی و صنعتی با ۵۰ نفر نیروی کار و بیشتر مکلف به ایجاد خانه‌های بهداشت کارگری با هدف ارتقای سطح سلامت کارگران از طریق انجام مراقبت‌های بهداشتی، همکاری در شناسایی، ارزیابی و کنترل عوامل زیان آور و جلوگیری از بروز سوانح و حوادث محیط کار در کارگاه‌های خود هستند.

شاخص‌های اصلی ارزیابی و امتیازدهی به خانه‌های بهداشت کارگری برتر نیز شامل مواردی از جمله نصب تابلو و پوستر، مناسب بودن فضای فیزیکی، وضعیت دستگاه‌های مولد سرما و گرما، ثبت تعداد مراجعه‌ها، نظارت بر آب آشامیدنی، انجام معاینات دوره‌ای، انجام معاینات قبل از استخدام، تجهیزات فنی، وضعیت انطباق داروهای موجود با لیست دارویی و دستورالعمل شرایط نگهداری داروها است که از سوی حوزه امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل درمان تامین اجتماعی بررسی و نفرات برتر استان معرفی می‌شوند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر