با موافقت نمایندگان؛

سال ۱۴۰۰ دولت باید ایثارگران را استخدام رسمی کند

نمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند براساس قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و قانون برنامه ششم توسعه، ایثارگران را با طی مراحل گزینش به صورت استخدام رسمی در بیاورد.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی نوبت عصر امروز و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با بند‌های الحاقی (۱)، (۲) و (۳) تبصره (۲۱) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

در بند الحاقی یک تبصره (۲۱) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: در راستای اجرای بند (ذ) ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه، دستگاه‌های مشمول ماده (۲) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب ۳ / ۴ / ۱۳۸۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی مکلفند، نسبت به استخدام و نیز تبدیل وضعیت استخدامی کلیه‌ی مشمولان ماده (۲۱) قانون قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که با عناوین مختلف در دستگاه­های موضوع قانون مذکور شاغل هستند و رابطه شغلی آن‌ها به صورت پیمانی، قرارداد انجام کار معین یا شرکتی (از جمله کارگری، روزمزد، حجمی) می‌باشد و یا از محل اعتبارات جاری و تبصره ماده (۳۲) و ماده (۱۷) قانون مدیریت خدمات کشوری و اعتبارات طرح­های عمرانی و یا سایر عناوین از جمله حاکمیتی و تصدی گری موضوع بند‌های (الف) و (ب) ماده (۴۵) قانون مدیریت خدمات کشور خدمت نموده و یا می­نمایند با طی مراحل گزینش (بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمون) به صورت استخدام رسمی اقدام نمایند. اعتبار مورد نیاز این حکم از محل ردیف -۵۵۰۰۰۰ در اختیار دستگاه‌های اجرائی ذیربط قرار می‌گیرد.

مسئولیت حسن اجرا و نظارت براین قانون به عهده سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور، بنیادشهید و امور ایثارگران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و عالی‌ترین مقام دستگاه‌های ذیربط می‌باشد.

همچنین براساس بند الحاقی ۲ تبصره ۲۱ ماده واحده لایحه مذکور؛ سازمان اداری و استخدامی کشور مکلف است گزارش عملکرد دولت در اجرای بند (الف) ماده (۲۸) قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر کاهش حجم، اندازه و ساختار دستگاه‌های اجرایی را در خصوص تعداد پست­های سازمانی به تفکیک بلاتصدی و با تصدی و تعداد نیروی انسانی به تفکیک نوع قرارداد (رسمی، پیمانی، قراردادکار معین و کارگری) هر سه ماه یکبار به تفکیک سطوح وزارتخانه و به تفکیک استان به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

در بند الحاقی ۳ تبصره ۲۱ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده است: سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است کلیه اعتبارات موضوع قانون "نحوه هزینه­ کردن اعتباراتی که به موجب قانون از رعایت قانون محاسبات عمومی و سایر مقررات عمومی دولت مستثنی هستند مصوب ۱۳۶۴/۱۱/۶" را به تفکیک دستگاه اجرائی مربوط تا ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارسال نماید.

دیوان محاسبات کشور مکلف است گزارش دوره­ای شیوه استفاده از اعتبارات خارج از شمول را هرسه ماه یکبار به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
بقیه احاد مردم و جوانان هم شهروند درجه 2 محسوب میشوند ، تبعیض تا کی ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
الآن جوان ترین رزمنده دفاع مقدس 57 سالش هست که البته چون اون موقع مثل الآن بیکاری نبود پدر من با تحصیلات ابتدایی رفتگر شهرداری شده . الآن 12ماه بیمه طی این 29 سال واسش به تامین اجتماعی ندادند . سال 88 هم از رسمی کردنش قرارداد مستقیم. همین حقوقی که ازش خوردنو بدند مابقیش پیشکش
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۲۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
ما هم با 17 سال خدمت به صورت قراردادی بمونیم ممنون
Iran (Islamic Republic of)
مهری
۰۱:۲۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
طرح استخدام ایثارگران شامل فرزندان ایثارگرهم میشه؟شرکت نفت نیروی ارکان ثالث هم مشمول این طرح قرارمیده؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ممد
۱۹:۴۹ ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
ببینیم و تعریف کنیم
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۹:۱۴ ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
قانون چرت!!! شایسته سالاری چی میشه پس؟؟؟؟!!!!!!! عجب از وضع این قوانین مسخره
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر