آیت الله مکارم شیرازی:

طلاب خواهر را با ۲ اسلحه زبان و قلم مجهز کنید

آیت الله مکارم شیرازی گفت: طلاب خواهر را با سلاح های زبان و قلم مجهز کنید تا بتوانند خطیب‌های خوبی باشند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، متن پیام آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید  به مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های عمرانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند بر ما همین نعمت انقلاب بود که در سایه نعمت انقلاب، نعمت‌های بسیاری عائد شد.

خود انقلاب نعمت متنی ولیکن در حاشیه انقلاب هم نعمت‌های جنبی زیادی بود از جمله همین تحصیل دختران و زنان.

قبل از انقلاب خبری نبود، حوزه‌های علمیه منحصر به نوجوانان و جوانان و مردان بود، ولی بعد از انقلاب با اشاره امام راحل (ره) حوزه علمیه دختران برای اولین بار ولو در یک شکل محدود تأسیس شد، ولی مطابق قرآن «کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِی السَّماءِ، تُؤْتِی أُکُلَها کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّها»، این شجره طیبه که اساس آن محکم بود شاخه‌های آن در آسمان کشیده شد و میوه‌های آن همیشگی بود.

جالب این که درختی که در تمام سال میوه بدهد بسیار کم است، اما این درخت در تمام سال میوه می‌دهد و از میوه هایش برخوردار می‌شوند. الحمدلله با اشاره امام پایه این کار گذاشته شد و برکات آن زیاد خواهد شد.

ما می‌دانیم که اسلام منحصر به مردان نیست، دین مردان و زنان است و قرآن مجید هم اشاره‌های مکرری بر موقعیت زنان در جامعه اسلامی دارد.

وقتی ما نقش حضرت فاطمه زهرا (س) و زینب کبری (س) را در پیشرفت اسلام و مبارزه با دشمنان اسلام می‌بینیم و آن سخنرانی‌ها و خطابه ها، می‌فهمیم که موقعیت زنان در اسلام موقعیت مهمی است.

قبل از انقلاب خیلی محدود، ولی بعداز انقلاب روز به روز گسترش پیدا کرد و الان بنا دارید که تعداد ۴۲ پروژه افتتاح و ۴۲ پروژه هم کلنگ زنی شود، خدا برکت بدهد. الحمدلله خیرینی هستند و کمک می‌کنند و چه کار خیری بهتر از این.

الان خطری که زنان جامعه را تهدید می‌کند از خطری که مردان، جوانان و نوجوانان را تهدید می‌کند مهم‌تر است و می‌دانیم زنان از زنان بهتر حرف می‌شنوند.

ان شاءالله این‌ها را با ۲ اسلحه زبان و قلم مجهز کنید که بتوانند خطیب‌های خوبی باشند، علومشان را از طریق خطابه منتقل کنند و بتوانند بنویسند و منتشر کنند.


عالم اگر گویا نباشد فایده‌ای ندارد، احتکار علم است، باید این‌ها بتوانند از طریق قلم و زبان علوم خودشان را منتشر کنند.

من امید دارم از محدوده کشور هم شما بتوانید عبور کنید و در کشور‌های دیگر اسلامی هم بتوانید شعبه داشته باشید.

اندونزی از جمله کشور‌هایی است که هرگز پای لشکر اسلام به آن جا نرسید، عده‌ای از تجار رفتند آن جا و با عملشان تبلیغ کردند در حالی که مبلغ نبودند، عالم نبودند و خطیب هم نبودند و با عملشان تبلیغ کردند.

شما می‌توانید در این کشور‌ها حوزه تأسیس کنید، نماینده بفرستید، اسلام دینی بدون مرز است و حد و مرز ندارد و روز به روز هم توجه به اسلام بیشتر می‌شود.

در اینجا لازم می‌دانم به این نکته هم اشاره کنم که حتما به موازات مسائل علمی، درس‌ها و مسائل اخلاقی هم تدریس شود که این‌ها با دو بال علم و اخلاق بتوانند پرواز کنند.

البته نکته مهم خبررسانی است، این باعث امیدواری می‌شود که ان شاءالله زنان در سایه تحصیلات از این به بعد مسئولیت بیشتری پیدا می‌کنند و من به شما و تمام دوستانتان تبریک می‌گویم و امیدوارم ان شاءالله این شجره مبارکه «کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِی السَّماءِ، تُؤْتِی أُکُلَها کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّها» بتواند همه جا گسترش پیدا کند.


خداوند بر توفیقات شما و دوستانتان بیفزاید و خیرینی که به این برنامه‌ها کمک می‌کنند خداوند به آن‌ها هم برکت دهد و تمام کسانی را که به طور مستقیم و غیرمستقیم زحمت می‌کشند همه را حفظ کند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر