شهردار تبریز؛

اجرای طرح جابجایی کلید به کلیددرتبریز

شهردار تبریز از کلنگ‌زنی فاز اول طرح بازآفرینی و جابجایی کلید به کلید در بافت فرسوده و حاشیه‌نشین شهری به تعداد ۲ هزار واحد در فروردین ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،ایرج شهین‌باهر شهردار تبریز گفت:این طرح برای اولین بار در کشور توسط شهرداری تبریز آغاز شده است ،که توافق خوبی با راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم‌الانبیاء انجام داده‌ایم و به صورت جدی موضوع را پیش می‌بریم.

او افزود: ۶۵۰ واحد مسکونی در شهرک اندیشه و ۲۲۰ واحد مسکونی در منطقه اسد گلی برای جابجایی در دست احداث داریم که البته دو بلوک آن در حال تکمیل بوده و بعد از انجام جابجایی، بلوک‌های بعدی را آغاز می‌کنیم.

او اظهار امیدواری کرد که این طرح الگویی برای کل کشور باشد و بتوانیم آن را عملیاتی کنیم، چرا که در طرح کلید به کلید و بحث جابجایی، در واقع کلیدی داده و کلید دیگری می‌گیریم و به هیچ عنوان مردم را بدهکار نمی‌کنیم.

شهردارتبریز تصریح کرد:مطمئنیم جمعیت هدف، امکان پرداخت قسط و دیون را ندارند و طرحی که آغاز کردیم، مورد استقبال این عزیزان قرار خواهد گرفت.

شهین‌باهر با اشاره به آخرین وضعیت تملک بافت چوخورلار نیز اظهار داشت:بافت چوخورلار را به عنوان پایلوت طرح جابجایی کلید به کلید انتخاب کردیم که حدود ۸۰ درصد آن تملک شده است که پیگیر تأمین منابع مالی برای اتمام بحث تملک هستیم.

او خاطرنشان کرد:نکته جالب اقدامات شهرداری در حوزه بافت فرسوده و طرح جابجایی کلید به کلید این است که برای این طرح ریالی تسهیلات بانکی اخذ نشده و از منابع داخلی شهرداری استفاده کردیم.

او با اشاره احداث شهرک جوانان در بافت فرسوده شهری نیز گفت:بحث شهرک جوانان را به صورت جدی پیش برده و تقریباً مطالعات اولیه انجام شده و طرح‌های آن آماده و نقشه برداری صورت گرفته است.

شهردار تبریزاضافه کرد:محله بندی و زوم بندی شهرک انجام گرفته و تعداد طبقاتی با توجه به مصوبه موجود بیش از ۳ طبقه نیست، چرا که اکثر اهالی ساکن در مناطق حاشیه نشین روحیه آپارتمان نشینی ندارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر