وزیر خارجه آمریکا: شکی نیست که دموکراسی ما شکننده است

آنتونی بلینکن اذعان کرد آمریکا دموکراسی شکننده‌ای دارد و جهان این را شاهد بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری الجزیره، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی دموکراسی ادعایی در آمریکا را زیر سؤال برد.

او گفت: شکی نیست که دموکراسی ما شکننده است و جهان این مسأله را مشاهده کرد. هرج و مرج به نفع آمریکا نیست و هیچ کشوری نمی‌تواند مشکلات جهان را به تنهایی حل کند.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همه گیری کرونا گفت: ما تلاش می‌کنیم همه گیری کرونا را مهار کرده و امنیت بهداشتی در جهان را تقویت کنیم. ما باید درس‌های درستی از این مسأله گرفته و سرمایه گذاری‌های صحیحی را در زمینه امنیت جهانی انجام دهیم تا بحران ویروس کرونا تکرار نشود.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه تصریح کرد: ما در برابر بحران اقتصادی خواهیم ایستاد و اقتصاد جهانی قوی تری را بنا خواهیم کرد.
بلینکن در ادامه به نقض مالکیت معنوی اشاره کرد و مدعی شد: ما برای مقابله با کشور‌هایی که مالکیت معنوی را نقض می‌کنند، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

او همچنین مدعی شد: ما دموکراسی را باز خواهیم گرداند؛ چرا که این مسأله با تهدید روبروست. روسیه و چین از هر فرصتی برای انتقاد از دموکراسی ما و ایجاد اختلال در آن سوء استفاده می‌کنند. ما با چالش‌ها آشکارا تعامل می‌کنیم و و کوتاهی مان و یا نقاظ ضعف مان را نادیده نمی‌گیریم و اینطور پیشرفت را به ارمغان می‌آوریم.

بلینکن همچنین با اشاره به مسأله مهاجرت گفت: مردم نباید تصور کنند مهاجرت، تنها راه برای حل مشکلات شان است. ما شراکت خود و ائتلاف مان که سالهاست ساخته ایم، احیا خواهیم کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: ما به بحران آب و هوایی نزدیک می‌شویم و در حال ایجاد انقلابی در دنیای انرژی هستیم. ما موضع پیشروی خود را در زمینه تکنولوژی تضمین خواهیم کرد. باید بخش‌های پدافندی و روش‌های حمایت از فناوری تقویت شود.

بلینکن در خصوص ارتباط با چین نیز گفت: ما در حال تعامل با بزرگترین آزمایش ژئوپلتیک قرن ۲۱ هستیم که در روابط ما با چین تجلی یافته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر